Hrvatska volontira 2017. – prijavljeno preko 250 volonterskih aktivnosti!

Objavljeno: 17.05.2017 u 09:27
Hrvatska volontira 2017. – prijavljeno preko 250 volonterskih aktivnosti!
U ponedjeljak, 22. svibnja, počinje manifestacija koja će i ove godine okupiti brojne pojedince i organizacije , a sve u cilju promocije i razvoja volonterstva u Hrvatskoj.

Hrvatska mreža volonterskih centara organizira manifestacijuHrvatska volontira kojoj je ciljpotaknuti što veći broj građana, organizacija i institucija iz cijele Hrvatske na volontiranje u različitim društveno korisnim aktivnostima.

Ove godine manifestacija se održava od 22. do 27. svibnja, u 55 hrvatskih gradova, dok će mnogobrojni volonteri sudjelovati u različitim volonterskim aktivnostima kako bi svojim doprinosom potaknuli izgradnju sretnije i bolje zajednice. Hrvatska volontira održava se u sinergiji s Danima otvorenih vrata udruga, u organizaciji Vladinog Ureda za udruge te Festivalom Gledaj (u)druge, kako bismo ukazali na brojne koristi koje udruge donose svojim korisnicima i zajednicama u kojima djeluju.

Popis svih volonterskih aktivnosti koje će se održati u sklopu manifestacije možete pronaći na sljedećoj poveznici, te vas pozivamo da pronađete aktivnost koja vas inspirira i zavolontirate se u tjednu manifestacije Hrvatska volontira.

Ovogodišnju kampanju vežemo uz aktualne događaje, vođeni izrekom nepoznatog autora koji kaže: „Volontiranje je demokracija na djelu. Na izborima obično biraš jedanput godišnje, a volontirajući svaki dan biraš zajednicu u kakvoj želiš živjeti“, pa je tema ove, sedme po redu, manifestacije Volontiraj! – biraj zajednicu u kakvoj želiš živjeti. Time posebno želimo povećati svijest građana o važnosti njihove uloge u zajednici te promovirati vrijednosti i doprinos koje volontiranje ima na razvoj demokracije i aktivnog građanstva. U modernom društvu volonterski angažman potiče se i vrednuje kao jedan od ključnih pokretača razvoja i oblikovanja demokratskih promjena i stabilnog društvenog okruženja. Fenomen volontiranja čini nas osjetljivijima za drugo i drugačije i snažnijima u opredjeljenju za kreiranje promjena u društvu, humanizam i održivi razvoj društva.

Ovogodišnjom manifestacijom želimo podsjetiti koliko volontiranje donosi svakom pojedincu, zajednici u kojoj živi, a time i društvu u cjelini. Volonteri nisu samo pomagači, oni su i pokretači i nositelji pozitivnih promjena. Volontiranje je pravo svakog pojedinca da svojim angažmanom sudjeluje u stvaranju zajednice u kakvoj želi živjeti.

Dobro je za tebe, dobro je za druge. Zavolontiraj se!

Kontakt za medije: Lokalni volonterski centar Zelina, UDRUGA SRCE, Đurđa Penava; djurdja.penava@gmail.com; 098 507 807

Hrvatska volontira 2016., u šest dana održavanja, okupila je 3.699 volontera koji su kroz 275 volonterskih akcija, na području cijele Hrvatske, društvu poklonili ukupno 18.250 sati. Za dodatne informacije pogledajte poveznice: Hrvatska mreža volonterskih centara,  izvještaj Hrvatska volontira 2016. te film o manifestaciji.