Manifestacija "Hrvatska volontira"

Hrvatska mreža volonterskih centara organizira manifestaciju „Hrvatska volontira“ kojom nastojimopotaknuti što veći broj građana i organizacija iz cijele Hrvatske na volontiranje u različitim društveno korisnim aktivnostima i time promoviramo vrijednost volontiranja kao građansku vrlinu i naviku srca. „Hrvatska volontira“ ove će se godine održati od 22. do 27. svibnja, sedmu godinu za redom.

U svjetlu aktualnih događaja, a vođeni izrekom nepoznatog autora koji kaže: „Volontiranje je demokracija na djelu. Na izborima obično biraš jedanput godišnje, a volontirajući svaki dan biraš zajednicu u kakvoj želiš živjeti“, ovogodišnjom manifestacijom Hrvatska volontira posebno želimo povećati svijest građana o važnosti njihove uloge u zajednici te promovirati vrijednosti i doprinos koje volontiranje ima na razvoj demokracije i aktivnog građanstva.

Nastavno na prošlu godinu i ovogodišnjom manifestacijom želimo povezati djelatnike poslovnog sektora s neprofitnim organizacijama iz civilnog i javnog sektora te podsjetiti koliko je važno da se u izgradnju povezane i humane zajednice uključe svi pripadnici društva.

Specifičnost ovogodišnje manifestacije jest i dodatna sinergija koju Hrvatska volontira ostvaruje s manifestacijom Dani otvorenih vrata udruga u organizaciji Ureda za udruge Vlade RH te festivalom Gledaj (u)druge, kako bi se građani dodatno informirali o radu udruga, važnosti njihova postojanja te dobrobitima koje stvaraju u svojim zajednicama.

Želja nam je poruku volontiranja prenijeti širokom krugu ljudi te smo stoga odlučili od kraja travnja do 27. svibnja 2017. provesti prateću promotivnu kampanju kako bismo potaknuli građane da se uključe u volonterske aktivnosti, a neprofitne organizacije da osmisle različite volonterske aktivnosti i provedu ih u tjednu od 22. do 27. svibnja 2017.

Ovim putem, pozivamo vas da se, kao i proteklih godina, uključite u našu manifestaciju i pomognete nam da zajednički gradimo zajednicu koja može i želi više. Ustupanjem medijskog prostora i podrškom promotivne kampanje pomogli biste nam da poziv za volontiranje dođe do onih koji ranije nisu imali priliku ili motiv da odgovore na probleme s kojima se susreću ulaganjem svojeg najvrijednijeg resursa – vlastitog vremena. Predlažemo objavljivanje promotivnog bannera, video najave manifestacije te objava o početku, napretku i završetku manifestacije. Vaš bismo doprinos, dakako, posebno istaknuli putem naših komunikacijskih kanala, a otvoreni smo i za razgovor o mogućnosti šire i dugoročnije partnerske suradnje u poticanju i promicanju volonterstva. Ako ste zainteresirani biti medijski pokrovitelj manifestacije Hrvatska volontira, ljubazno vas molimo da nam to javite do 28. travnja i da nam dostavite logotip vašeg medija kako bismo vas uvrstili u naše promotivne materijale.

Za dodatne informacije o manifestaciji pogledajte sljedeće poveznice: Hrvatska mreža volonterskih centara, izvještaj Hrvatska volontira 2016. te film o manifestaciji.

Za detaljne informacije javite se kontakt osobi: Đurđa Penava, djurdja.penava@gmail.com; 098 507 807