Asistivna tehnologija za kvalitetniji život osoba s invaliditetom

Objavljeno: 09.11.2016 u 11:24
Asistivna tehnologija za kvalitetniji život osoba s invaliditetom
Edukacija Asistivna tehnologija za kvalitetniji život osoba s invaliditetom održana je 8.11.2016. godine u prostorijama Udruge Srce pod vodstvom dr.sc. Miroslava Vrankića s Tehničkog fakulteta u Rijeci.

Uloga asistivne tehnologije te mogućnosti kroz napredak tehnologije u zadnjih su nekoliko godina omogućile veću kvalitetu života djece s teškoćama i osoba s invaliditetom.

Predstavljanje i praktična primjena komunikatora kojim se upravlja pogledom, govorom te razna pomagala za svakodnevnu komunikaciju oduševili su ponajprije članove, roditelje i zaposlenike Udruge Srce te predstavnike Grada Svetog Ivana Zeline, stručne suradnike i djelatnike OŠ Bedenica, OŠ Ksavera Šandora Đalskog, Osnovne škole Dragutina Domjanića, Osnovne škole Jakovlje, Osnovne škole Milana Langa (Bregana), Srednje škole Dragutina Stražimira,  Dječjeg vrtića Proljeće, Dječjeg vrtića Tintilinić te predstavnike Centara za socijalnu skrb Sveti Ivan Zelina i Dugo Selo.

Na edukaciji je sudjelovalo 107 osoba što je pokazatelj da smo kroz dugogodišnji rad i međusektorsko povezivanje i partnerstva postigli značajan doprinos u zajednici i osviještenost za potrebe djece s teškoćama i osobe s invaliditetom, doprinijeli smanjenju predrasuda i stereotipa te poticanju života jednakih mogućnosti za sve građane lokalne zajednice.

Veliko hvala svima koji su se sinoć odazvali i svojim dolaskom doprinijeli ostvarivanju ciljeva Udruge Srce, osobnom rastu i razvoju te spremnosti na cjeloživotno učenje i usavršavanje.