Udruga djece s teškoćama u razvoju, osoba s invaliditetom i njihovih obitelji

Autogeni trening u Udruzi Srce

Autogeni trening u Udruzi Srce

 

Udruga Srce je sredinom 3. mjeseca 2018. godine dobila ponudu od Krisitne Smolić Lerš za održavanje autogenog treninga u prostoru Udruge jednom tjedno po sat vremena. Nakon toga se formirala grupa od deset zainteresiranih žena, majki, stručnih suradnica Udruge i krenulo se s autogenim treningom. Prvi puta smo se okupile početkom 4. mjeseca 2018. godine i tada kreću naša druženja koja se trajala ukupno osam tjedana. Naša voditeljica je kao što sam spomenula Kristina Smolić Lerš, certificirani NLPt savjetnik, NPL Master, Wingwave i Life coach te učiteljica Autogenog treninga po Schulzu. Naime dvadesetih godina prošlog stoljeća njemački psihijatar i psihoanalitičar Johannes Heinrich Schultz (1889.-1970.) osmislio je metodu autogenog treninga promjenjujući je uz hipnoze. On je naime ustanovio da su u opuštenom stanju sugestije moguće i da se intenzivno doživljavaju. Danas je autogeni trening jedna od najraširenijih i vrlo djelotvornih metoda opuštanja koja dovodi organizam u balans, a čija je učinkovitost znanstveno dokazana (npr. kod glavobolja, nesanice, visokog krvnog tlaka, astme, alergija...). Cilj autogenog treninga je s lakoćom postići opušteno stanje, eliminirati i razgraditi stres te općenito poboljšati kvalitetu života, a namijenjen je psihički stabilnim osobama koje su izložene svakodnevnom stresu. Osobe koje prakticiraju autogeni trening lakše se nose sa svakodnevnim izazovima, opuštenije su i imaju više samopouzdanja. Mi kao grupa smo zaista naučile tehnike opuštanja i kako upravljati stresom. Sada možemo ući u stanje mira i opuštenosti, na samo jednu pomisao. A naša druženja nastavljaju  se i dalje, sada se sastajemo jednom mjesečno kako bi povećale mentalnu i tjelesnu svježinu, razvile jasniju sliku o osobnom trenutku, poboljšale zdravlje te kvalitetu i radost življenja.

Od sveg srca zahvaljujemo Kristini što je otvorila vrata naše Udruge te nas naučila kako kvalitetnije živjeti.

I završila bih jednim citatom za razmišljanje: Ako živimo prema očekivanjima ljudi oko sebe, propustit ćemo priliku da živimo SVOJ život!

Članak napisala: Jelena Martan

Donatori

Pravni okviri

Medijska podrška