Dani otvorenih vrata Udruge Srce

I ove godine Udruga Srce sudjeluje u manifestaciji Dani otvorenih vrata u sklopu kojih će se ponovno potruditi za sve zainteresirane posjetitelje organizirati zanimljive sadržaje prilikom kojih će moći sudjelovati u radionicama, predavanjima, akcijama kojima će nastojati upoznati sve posjetitelje s korisnim programima i projektima naše Udruge!

25.5.2017.

INTEGRATIVNA RADIONICA IZRADE DRVENIH IGRAČAKA

Vrijeme: 15-17 sati

Mjesto: Kuća podrške Srčeko

Sudionici: članovi Udruge, volonteri, učenici SŠ D. Stražimira, zainteresirani građani

Izrada drvenih edukativnih igračaka s korisnicima i učenicima SŠ Dragutina Stražimira. Akcija u veliko pridonosi stimulativnom okruženju za OSI i mogućnostima za njihov osobni rast i razvoj, a istovremeno ima naglašenu ekonomsku održivost jer će steći nove vještine i povećati vlastite kompetencije za uključivanje na tržište rada te će postati resurs za uključivanje u inicijativu društvenog poduzetništva, sukladno strateškim ciljevima Udruge „SRCE“. Uključivanjem učenika Srednje škole i volontera sinergijski se potiče i razvija se društvena solidarnost.

PREZENTACIJA PROGRAMA „KLUB SRCE“

Vrijeme: 18-19 sati

Mjesto: Kuća podrške Srčeko

Sudionici: članovi, roditelji, volonteri, zaposlenici Udruge učenici SŠ D. Stražimira, zainteresirani građani, partneri na programu

Klub Srce provodi se već šest godina te će prezentacijom programskih rezultata dionici upoznati s benefitima programa i istovremeno osvijestiti lokalnu upravu o potrebama daljnjeg  osiguravanja sredstva za stručnu podršku jer je omjer troška i koristi od ulaganja u razvoj kompetencija i profesionalizaciju Udruge koja je već ostvarila značajne koristi za zajednicu, iznimno povoljniji nego da se iznova ulaže u nove udruge ili institucionalne kapacitete ustanova koje bi trebale provoditi slične programe u kontekstu socijalnog planiranja i prevencije institucionalizacije, što je preduvjet uspjeha reforme socijalne politike.

26.5.2017.

NATJECANJE U RAZLIČITIM IGRAMA

Vrijeme: 10-11.30 sati

Mjesto: Kuća podrške Srčeko

Sudionici: članovi, djeca predškolske dobi iz DV Proljeće i Tintilinić, volonteri, zaposlenici Udruge, zainteresirani građani

Udrugu Srce posjetiti će djeca predškolske dobi iz partnerskih dječjih vrtića te će biti organizirana promocija i natjecanje u različitim igrama. Za ovu prigodu koristiti će se drvne igračke izrađene od strane korisnika Kluba Srce i volontera na radionici prethodnog dana. Na taj način djeca će biti upoznata s radom Udruge, a zajednička radionica doprinijeti će prihvaćanju invaliditeta kao dijela ljudske raznolikosti.

OKRUGLI STOL: INKLUZIJA I POLOŽAJ DJECE S TEŠKOĆAMA

Vrijeme: 12sati

Mjesto: Gradska vijećnica Grada Sveti Ivan Zelina

Sudionici: članovi Udruge, roditelji, zaposlenici javnih ustanova, zainteresirani građani

Udruga će organizirati Okrugli stol na temu inkluzije i položaja djece s teškoćama u razvoju u zajednici na kojem će sudjelovati svi partneri, suradnici, roditelji te zaposlenici javnih ustanova lokalne i regionalne uprave koji su važni dionici u provođenju procesa integracije. Roditelji će dati svoja mišljenja i informacije što u procesu inkluzije nedostaje, što je potrebno mijenjati ili poboljšati. Voditelj: Darko Kobetić, prof. reh., Centar znanja PROFECUTUS.

27.5.2017.

PARALELNI SVIJET

PREZENTACIJA MUFFIN CAFFE

DIJELJENJE LETAKA O AKTIVNOSTIMA UDRUGE

Vrijeme: 9-12 sati

Mjesto: Trg Ante Starčevića

Sudionici: članovi, volonteri, zaposlenici Udruge Srce, zainteresirani građani

Udruga Srce će zajedno sa svojim članovima, roditeljima, volonterima i zaposlenicima na glavnom gradskom trgu organizirati javnu kampanju Paralelni svijet prilikom koje će građanima omogućiti upoznavanje s aktivnostima i programima Udruge, dijeljenjem letaka, usmenim informiranjem, upoznavanjem s pravilnim korištenjem termina i slično. Kampanja će se provest  s ciljem  osvještavanja građana o društveno uvjetovanim preprekama s kojima se djeca s teškoćama i osobe s invaliditetom svakodnevno susreću i utjecaja koji one na njih imaju. Ovim događajem Udruga Srce nastojati će senzibilizirati javnost o potrebama društva kao i osigurati veću informiranost o socijalnim uslugama koje pruža u zajednici.

Ovom prilikom  bismo javno prezentirali i Društveno poduzetničku ideju na glavnom zelinskom trgu u improviziranom Caffe baru koju će pripremiti i voditi sami članovi Udruge, korisnici Kluba Srce uz podršku zaposlenika i volontera. Budući da Udruga planira stvoriti uvjete za pokretanje Društvenog poduzetništva, gospodarske djelatnosti proizvodnje muffina te jednostavnih slastica i jela koje bi proizvodile osobe s invaliditetom i usluživale uz tople napitke i prirodne čajeve i sokove u prostoru vlastitog Showrooma.

Bilo bi nam drago kada biste nas posjetili u okviru Dana otvorenih vrata, a posebno na okruglom stolu 26.5.2017. u Gradskoj vijećnici i na javnoj kampanji 27.5.2017. od 9 sati na Trgu Ante Starčevića.

Veselimo se susretu i druženju s Vama!

Tim Udruge SRCE

Više informacija na broj 099/301 3930 ili 01 2060 462