Druga godina provedbe projekta "Osobni asistent"

Predsjednica Udruge „SRCE“ je u utorak, 31.1.2017. godine, u prostorijama Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku, potpisala ugovor o provedbi druge godine programa usmjerenog osiguravanju usluge osobnog asistenta osobama s najtežom vrstom i stupnjem invaliditeta.

Usluga osobnog asistenta osigurava se za 2 korisnika, s ciljem jačanja socijalnog uključivanja osoba s invaliditetom kroz razvoj i povećanje kvalitete usluge osobne asistencije.

Program je od iznimne važnosti za korisnike i njihove obitelji i predstavlja vrlo važan korak u  njihovoj samostalnosti jer im omogućuje nesmetano obavljanje svakodnevnih aktivnosti, te osobnu usmjerenu uslugu što doprinosi boljoj socijalizaciji i stvaranju uvjeta za veću kvalitetu njihova života.

Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku ovaj program financira u iznosu od 102.817,00 kn godišnje.