Igračku izradi - djecu iznenadi - IV - integrativna radionica

Objavljeno: 24.02.2017 u 09:59
Igračku izradi - djecu iznenadi - IV - integrativna radionica
U četvrtak, 23.2.2017. godine, održana je 4. integrativna radionica građanske akcije "Igračku izradi - djecu iznenadi. U ovoj radionici se izrađivala slovarica - edukativno pomagalo namijenjeno za početno učenje slova, slogova, riječi i rečenica. U nastavku pročitajte članak koji su napisali članovi Udruge.

IGRAČKU IZRADI - DJECU IZNENADI

U veljači 2017. godine, Udruga SRCE započela je s novim projektom „Igračku izradi - djecu iznenadi“.

Projekt je to u kojem članovi Udruge, u partnerstvu sa SŠ Draugtina Stražimira i uz vrijedne ruke volontera, izrađuju drvene igračke za djecu iz obitelji slabijeg imovinskog statusa koje će se po završetku projekta u travnju predati Centru za socijalnu skrb Sv. Ivan Zelina.

Za  nas osobe sa invaliditetom  ovaj projekt je važan jer na  taj način pokazujemo da možemo raditi i biti  korisni zajednici te na taj način  razveseliti djecu kojima roditelji ne mogu priuštiti igračke.

Ove  igračke su ekološki prihvatljive,  a usmjerene su  na razvoj motoričkih , logičkih i didaktičkih sposobnosti.

Važno je  istaknuti da  u čitavom procesu  od dizajna preko izrade igračaka  pa sve do pakiranja sudjelujemo mi članovi Udruge „SRCE“.

Tangram je igračka koja razvija logičko razmišljanje i  shvaćanja matematičkih pojmova kao što su: veličina, boja,  oblik,  prostorni odnosi  i slično.

Domino s geometrijskim oblicima dobar je za razvoj logičkog razmišljanja i prepoznavanje geometrijskih oblika.

Drvena igračka „cipelica vezalica“ služi  za vježbanje vezanja vezica na obuči.

Slovarica je igračka kroz koju djeca uče abecedu.

Na radionicama izrade igračaka od velike je važnosti i pomoć volontera koji zajedno s nama sudjeluju  u  kreiranju ovih edukativnih igračaka. U veseloj atmosferi uz laganu muziku zadovoljstvo je izrađivati igračke.

Pripremili: Nikica Šimunčić-Loborec i Tomislav Nedelić