Konferencija Asistivna tehnologija i komunikaAACija

Objavljeno: 06.09.2016 u 11:41
Konferencija Asistivna tehnologija i komunikaAACija
Prošloga tjedna, 1. i 2. rujna 2016. godine, stručna suradnica Udruge i voditeljica programa Klub Srce, Marija Dugac, sudjelovala je na dvodnevnoj konferenciji Asistivna tehnologija i komunikaAACija koja se održala u hotelu Westin u Zagrebu.

Organizatori Konferencije bili su Tehnički fakultet u Rijeci, Edukacijsko-rehabilitacijski fakultet, E-Glas i Udruga Neuron.

Konferencija se sastojala od 3 tematska područja: Stvaranje mogućnosti, Pomagala za kvalitetniji život te Korisnik u fokusu.

S ciljem stvaranja mogućnosti za što aktivnije i ravnopravnije uključivanje osoba s najtežim oblicima invaliditeta u društvo, svoje znanje i iskustvo prenosili su vrhunski svjetski stručnjaci te korisnici asistivne tehnologije i potpomognute komunikacije.