Početna konferencija projekta „Osobni asistent“

Objavljeno: 25.04.2017 u 08:59
Početna konferencija projekta „Osobni asistent“
U nastavku pročitajte članak koji je napisao Tomislav Nedelić, član Udruge "SRCE" ...

U četvrtak 20. travnja 2017., u Gradskoj Vijećnici, u Svetom Ivanu Zelini održano je predstavljanje trećeg projekta Udruge „SRCE“ (su)financiranog iz fondova Europske unije.  Ovoga puta to je projekt „Osobni asistent“.

U projekt je uključeno devet novih korisnika za uslugu osobne asistencije, dvije osobe sa tjelesnim invaliditetom te po prvi puta osobe s intelektualnim teškoćama, njih 7.

Na početku konferencije, koju je vodila kolegica Nikolina Sičaja, svima okupljenima obratila se predsjednica Udruge, Đurđa Penava, koja nije skrivala zadovoljstvo novim projektom za kojeg očekujemo da će biti uspješan te će doprinijeti kvaliteti života korisnika usluge i njihovih obitelji.

Gradonačelnik  Svetog Ivana Zeline, gospodin Hrvoje Košćec, istaknuo je da Udruga „SRCE“  i u ovom kao i svim dosadašnjim projektima ima podršku Grada.

U ime župana Zagrebačke županije, gospodina Stjepana Kožića, sreću Udruzi u novom projektu poželjela je pročelnica Odjela za zdravstvo i socijalnu skrb Zagrebačke županije, gospođa Ksenija Čuljak.

O projektu, njegovoj inicijativi te sve do realizacije,  predstavila je Jelena Kovačević, voditeljica projekta.

Projekt je (su)financiran sredstvima Europskog socijalnog fonda, iznosom od

1.701.285,15 kuna, za razdoblje od 28.3.2017. do 28.3.2019. godine.

O važnosti osobnih asistenata u životu osoba sa invaliditetom i njihovih obitelji, govorile su Marija Kotarski, korisnica usluge osobne asistencije te majka korisnice usluge, Božena Bukal.

Konferencija je završila zakuskom i ugodnim druženjem svih sudionika.

Pripremio: Tomislav Nedelić, član Udruge "SRCE"