Posjet udruzi tjelesnih invalida u Sisku

Objavljeno: 14.06.2016 u 13:45
Posjet udruzi tjelesnih invalida u Sisku
U petak 13.05. sedam članova kluba „Srce“ prisustvovalo je proslavi 35. godišnjice Udruge osoba s tjelesnim invaliditetom Sisak i 16. susretima osoba s tjelesnim invaliditetom Hrvatske.

Prilikom posjeta održana su razna sportska natjecanja članova udruga i to u pikadu, boćanju i šahu. U pauzama sportskih natjecanja moglo se prekontrolirati šećer u krvi, a i upriličene su i razne prezentacije pomagala za osobe s tjelesnim invaliditetom. Između ostalog, predstavljena su nam i motorna kolica za vožnju po asfaltu i ravnom terenu, kao i nastavak koji se može dodati već postojećim kolicima. Predstavila se i jedina zagrebačka auto škola za osobe s invaliditetom  koja ima prilagođeno vozilo za učenje vožnje osoba s invaliditetom. Susreli smo i neke stare poznanike iz nama prijateljskih udruga, ali i upoznali neke druge.

Cijeli dan proveli smo u ugodnom druženju i razmjeni iskustava s osobama koje imaju slične probleme kao i mi. Nakon ručka uz glazbu se i zaplesalo. Naš Darko u kolicima i Marija bili su jedini par u kolicima koji je plesao između ljudi koji mogu normalno stajati i plesati.

Baš smo se ugodno družili, utvrdili stara prijateljstva ali i upoznali neke nove ljude.

Autor: Nikica Šimunčić Loborec