Pozivam te na kavu

Objavljeno: 02.06.2016 u 09:40
Pozivam te na kavu
Kućna druženja uz kavu i kolače kod prijatelja u današnje digitalno doba, polako nestaju, a sve više se društvene potrebe zadovoljavaju komunikacijom s virtualnim prijateljima.

Aktivnost pod nazivom Pozivam te na kavu, nova je aktivnost trogodišnjeg programa Klub Srce koja se provodi u sklopu razvoja aktivnosti svakodnevnog života.

Inicijatori spomenute aktivnosti bili su sami članovi još krajem prošle godine, no kako u Klub Srce svakodnevno dolazi i do 20 članova, za provedbu ove aktivnosti čekali smo ljepše i stabilnije vrijeme.

To je samo jedna od aktivnosti osmišljenih s ciljem da se naši članovi što više aktiviraju u uobičajenim svakodnevnim aktivnostima, preuzmu ulogu domaćina i ugoste prijatelje u  svojim domovima.

Na prvu „kavicu“, zadnjeg dana mjeseca svibnja,  otišli smo kod naše drage Anite kojoj se cijelo vrijeme našeg boravka kod nje, nije skidao osmijeh s lica.

Anita nas je uzbuđeno dočekala na dvorištu svoje obiteljske kuće, gdje je brižljivo usmjeravala vozača na predviđeno parkirno mjesto.

Za ovu prigodu, uz  podršku svoje majke, Anita je za nas pripremila ukusne klipiće i kolače, a kavu je pripremala za svakoga prema njegovom ukusu.

Da bi doživljaj bio potpuniji i ljepši, sa sobom smo ponijeli gitaru pa se druženje nastavilo uz dobre stare pjesme.

Ova poslijepodnevna kava u dobrom društvu i odličnoj atmosferi svakome od nas donijela je još malo optimizma i snage za nove životne izazove s kojima se svakodnevno susrećemo u potrazi za samoostvarenjem.

Hvala ti, Anita, na gostoprimstvu. Družiti se s tobom u tvojem domu bilo je jako lijepo i unaprijed se veselimo trenutku kada ćemo sve to ponoviti.