Promocija građanske akcije: „Igračku izradi - djecu iznenadi“

Objavljeno: 25.04.2017 u 09:03
Promocija građanske akcije: „Igračku izradi - djecu iznenadi“
Udruga Srce je 20. travnja 2017. godine; održala i promociju građanske akcije: „Igračku izradi - djecu iznenadi“.

Nakon pozdravnih govora predsjednice Udruge Srce, Đurđe Penava, gradonačelnika Svetog Ivana Zeline, Hrvoja Koščeca, te pročelnice za zdravstvo i socijalnu skrb Zagrebačke županije Ksenije Čuljak, o provedbi građanske akcije govorila je Marija Dugac, voditeljica projekta.

Izrađene igračke prezentirali su sami korisnici Kluba Srce koji su i zaslužni za njihovo nastajanje.
Na radionicama u Klubu, često pričamo i razmišljamo o onima koji zbog teške životne situacije nemaju mnogo i o tome kako bi im na neki način barem malo mogli uljepšati život. Tako smo i došli na ideju izrade drvenih igračaka za djecu iz obitelji slabijeg imovinskog statusa, a ideju smo ubrzo pretočili u projekt.

Ovu građansku akciju financira Regionalna zaklada za lokalni razvoj Zamah u sklopu decentraliziranog modela financiranja Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva, iznosom od 13.000,00 kuna.

U sklopu projekta održano je 10 radionica na kojima smo uz pomoć učenika SŠ Dragutina Stražimira – smjer stolar i njihovog profesora Vinka Cukovečkog, te 23 volontera iz zajednice koji su se uključili u ovu građansku inicijativu, izradili 20 kompleta edukativnih drvenih igračaka: Tangram, Slovarica, Domino i Cipelica - vezalica.

Nakon promocije projekta, igračke su uručene ravnateljici Centra za socijalnu skrb, Almi Mašić Biljan koja se zahvalila i pohvalila rad Udruge „SRCE“, a zajedno s djelatnicima Centra do kraja mjeseca travnja, podijelit će igračke djeci iz potrebitih obitelji.

U ime Srednje škole, zahvalnicu, te komplet igračaka primila je profesorica Martina Mađarac.

Mi smo jako sretni što smo imali priliku izraditi igračke uz koje će djeca učiti i igrati se te se nadamo se da ćemo to činiti i nadalje.

Pripremio: Tomislav Nedelić, član Udruge "SRCE"