Proslava 14. rođendana Udruge Srce

Tako velika, a tek joj je četrnaest!

Prije 14 godina zahvaljujući entuzijazmu nekolicine majki koje su željele učiniti nešto za svoju djecu s invaliditetom i ostalim teškoćama, osnovana je Udruga Srce.

Svakom  novom godinom njenog postojanja lokalna zajednica postojala je sve senzibiliziranija za osobe s invaliditetom i djecu s teškoćama u razvoju, a rad Udruge Srce vrlo brzo postao je prepoznatljiv i cijenjen ne samo na području  Svetog Ivana Zeline već i na području čitave Republike Hrvatske, pa i u nekim dijelovima Europe.

Svoj četrnaesti rođendan Udruga Srce obilježila je u dva dijela. Dana 6. lipnja u Župnoj crkvi svetog Ivana Krstitelja održana je sveta misa za Udrugu Srce, na kojoj su prisustvovali članovi Udruge, roditelji, zaposlenici, volonteri i prijatelji Udruge Srce. Na ovoj svečanoj liturgiji posebno je bila lijepa propovijed zelinskog  župnika gospodina Vlade Bogdana koji je naglasio kako osobe s invaliditetom  nikada ne smiju smatrati da su one nekome teret u životu već da svaki od nas u skladu sa svojim mogućnostima treba dati ono najbolje od sebe, te je zazvao Božji blagoslov na Udrugu. Nakon svete mise sa par prigodnih riječi obratila se i predsjednica Udruge Srce  gospođa Đurđa  Penava koja se prisjetila početaka Udruge te nam je svima skupa poželjela uspjeh u daljnjem radu, a gospodinu župniku predala prigodan poklon u znak zahvale za održanu svetu misu i lijepu i inspirativnu propovijed.

Drugi dio proslave četrnaestog rođendana Udruge Srce održan 27. lipnja u kući podrške Srčeko. Na početku druženja sve okupljene je pozdravila predsjednica Udruge gospođa Đurđa Penava, a u ime članova Udruge članica Marija Kotarski. Osim Udruge Srce te večeri svoje su rođendane proslavili i pojedini članovi Udruge koji su dobili i prigodne poklone. Svi smo se okrijepili uz ukusan roštilj, piće, kolače i tortu a glazbom, pjesmom i humorom atmosferu su do vrhunca podigli gospodin Stjepan Poldrugač i gospodin Marijan Ratkajec.

Hvala svima koji su sa nama podijelili ove svečane i značajne trenutke i koji su u ovih četrnaest godina postali dio Udruge Srce.