Udruga "SRCE" na Svetoivanjskim danima

Svetoivanjski dani su višednevna tradicionalna manifestacija kojom se obilježava dan Grada Zeline, a u sklopu nje se odvijaju razna kulturna sportska i zabavna događanja, predstavljanje rada raznih udruga koje djeluju na području grada te koncerti poznatih estradnih imena.

Od samog osnutka prije jedanaest godina, Udruga „SRCE“ redovito sudjeluje na manifestaciji Svetoivanjski dani.

Sudjelovanje naše Udruge na ovoj tradicionalnoj manifestaciji godinama se odvijalo kroz nastupe članova koji su svake godine građanima Zeline upriličili scenski nastup koji je najčešće bio sačinjen od glume, pjesme i plesa te prodaje na štandu Udruge.

Ove godine na štandu Udruge  prodavači su bili sami članovi udruge koji su sudjelovali u programu osnaživanja koji se odvijao u svrhu zapošljavanja osoba s invaliditetom.

Udruga  je ove godine u sklopu obilježavanja dana svog nebeskog zaštitnika, Svetog Ivana Krstitelja, pripremila prodaju različitih predmeta izrađenih u kreativnim radionicama, a osim kreativnog asortimana građani su na štandu mogli kušati i kupiti svježe domače kolače od kojih su neke ispekli i sami članovi Udruge u sklopu aktivnosti svakodnevnog života.

Mnoge interesantne stvari koje su se mogle kupiti na našem štandu izradile su vrijedne ruke naših Klubašica u prostoru Srčekove stvaraonice na radionici spretne ruke koju vodi volonterka gospođa Radmila Hoić.

Osim prodajnog štanda,  Udruga „SRCE“ je na Ivanje 24.6., održala  i kreativnu radionicu ukrašavanja pladnjeva u koju su se mogli uključiti i sami građani, a organizirana je bila i prigodna izložba slika nastalih u likovnoj radionici s umjetnikom Petrom Perom Vidakom, 11.6.2016. godine.

Zahvaljujemo svim građanima koji su posjetili naš prodajni štand te svima koji su nam pomogli oko organizacije ove prodaje, a posebno našim dragim prijateljima  MotoiOffroad Zelina koji su nam i ovoga puta bili od velike pomoći i ustupili prostor Kluba za čuvanje stvari za vrijeme održavanja Svetoivanjskih dana.

Polaznici programa osnaživanja sretni su zbog povjerenja koje im je ukazala Udruga „SRCE“,  jer boravak na štandu Udruge od 22. do 25. lipnja 2016. godine, za mnoge od njih bilo je prvo radno iskustvo, a nadamo se, tek prva prilika da se i na ovaj način osvijesti građane o mogućnostima osoba s invaliditetom.

Pirpremio: Tomislav Nedelić