Već jedanaest godina smo s vama!

Objavljeno: 17.06.2016 u 20:52
Već jedanaest godina smo s vama!
10. lipnja 2016. godine, proslavili smo 11 godina od kada je Udruga „SRCE“ započela sa svojim djelovanjem.

Danas, kada djelujemo u vlastitom prostoru i pružamo raznovrsne usluge, teško je ne prisjetiti se samog početka, dana kada su četiri majke zajedno sjele i pokušale naći odgovor na potrebe svoje djece koja zbog neprilagođenosti sustava zajednici nisu bila vidljiva, a njihovi problemi bili su samo „stvar koja se događa drugima“.

U 11 godina postojanja pokretač svih akcija zbog kojih su i nemoguće stvari pretvorene u moguće, bila je roditeljska ljubav i želja da se svakome bez obzira na teškoće koje ima, pruži prilika za kvalitetan i dostojanstven život, prilika da sudjeluje, odlučuje i doprinosi zajednici…

Ove smo godine rođendan Udruge „SRCE“ obilježili na jedan drugačiji način.

Na sam rođendan, posebno nas je obradovala donacija vinograda i klijeti površine 1172 m/2, gospođe Brkljačić Božice iz Paga, koja je prepoznala vrijednosti i ciljeve koje zastupa Udruga „SRCE“ te potencijal iz kojeg je već proizašlo mnogo inovativnih ideja za boljitak naših članova.

Zato joj se ovim putem zahvaljujemo na velikodušnoj donaciji koju ćemo iskoristiti za ostvarivanje strateških ciljeva Udruge postavljenih kako bi djeci s teškoćama i osobama s invaliditetom omogućili ostvarivanje njihovih temeljnih prava.

Rođendan Udruge obilježilo je i prikazivanje priloga o radu Udruge na Mreži TV, u emisiji Pravo lice, a ovom prigodom je i promovirana „Kuharica Kluba Srce“, proizvod članova poludnevnog boravka koji su iz svojeg osobnog iskustva kreirali kuharicu, posebno prilagođenu osobama s intelektualnim teškoćama.

Rođendansko slavlje, uveličao je i upotpunio „Gost mjeseca“, naš dragi prijatelj i prvi likovni umjetnik koji nas je podržao već u samim počecima djelovanja, Petar Pero Vidak.

Tako su se u subotu, 11. lipnja 2016. godine, prostorije boravka i terase pretvorile u umjetnički atelje, a Petar je u svima nama svojom zaraznom toplinom i dobrotom potaknuo slobodu kreativnog izražavanja.

U ovoj su radionici nastale prekrasne slike, koje će se moći pogledati na manifestaciji Svetoivanjski dani, 24. lipnja 2016. godine, u Sv. Ivanu Zelini.