ZAVRŠNA KONFERENCIJA PROJEKTA „RADIUS V“

Koordinatorica LVC-a Jasna Novaković-Marković sudjelovala je na završnoj konferenciji projekta „Radius V“, koja se održala 17.listopada 2023. u Zagrebu.

„Radius V“ je program istraživanja i razvoja volonterstva, usmjeren je na kreiranje poticajnog okruženja za razvoj volonterstva u Hrvatskoj kroz jačanje stručnih, analitičkih i zagovaračkih kapaciteta OCD-a te poticanje umrežavanja, suradnje i strukturiranog dijaloga između OCD-a, lokalne i regionalne samouprave, socijalnih partnera, visokoobrazovnih i znanstvenih ustanova s ciljem razvoja učinkovitih javnih politika u području razvoja volonterstva. Projekt je započeo s provedbom krajem listopada 2020. godine i završit će krajem listopada ove godine. Nositelj projekta je DKolektiv – organizacija za društveni razvoj -Osijek.

Predstavljena su relevantna saznanja o stanju volonterstva proizašla iz niza provedenih znanstvenih istraživanja, ispitivanja društvenih potreba i javnog mnijenja. Na temelju ovih spoznaja, oblikovane su smjernice koje će služiti kao ključna referenca za donositelje odluka u području unapređenja volonterstva te je uspostavljena i pilotirana inovativna metodologija koja će omogućiti sustavno i kontinuirano praćenje, istraživanje te mjerenje utjecaja volontiranja na osobni razvoj pojedinaca i na društveno-ekonomski razvoj društva.