Dani otvorenih vrata

Objavljeno: 30.05.2016 u 15:46
Dani otvorenih vrata
U sklopu manifestacije pod nazivom Dani otvorenih vrata udruga koju organizira Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske na nacionalnoj razini, Udruga „SRCE“, otvorila je svoja vrata za sve građane 23. i 24. svibnja 2016. godine.

Prvog dana, dakle 23. svibnja, među ostalim posjetiteljima, najzastupljeniji su bili učenici 1. razreda OŠ Dragutina Domjanića i OŠ Bedenica koji su u pratnji svojih učiteljica sudjelovali na integrativnim radionicama u organizaciji članova Udruge „SRCE“, korisnika poludnevnog boravka Klub Srce.

U sklopu radionice pod nazivom „Bontončić“ koju su vodili članovi Anđelko Žagar, Darko Antunović, Tajana Guštović i voditeljica poludnevnog boravka Marija Dugac, učenici su razgovarali o pravilnom i kulturnom ponašanju prema djeci s teškoćama u razvoju i osobama s invaliditetom, a u radionicama koje su vodile Marina Sakmardi i dugogodišnja volonterka Višnja Žegarac, pod nazivom „Loptice“ i „Pogađalice“ naši dragi posjetitelji imali su se priliku zajedno s članovima Udruge natjecati u igrama spretnosti i brzine, te pantomime.

Drugi dan, 24. svibnja, članovi Udruge Srce, zaposlenici i volonteri za sve posjetitelje pripremili su promociju volonterskog projekta pod nazivom Volontirajmo zajedno, koji je tijekom svoje provedbe raznovrsnim aktivnostima potaknuo brojne građane na volontiranje i davanje svoje podrške različitim skupinama društva koje su u nepovoljnom položaju. Kroz prikaz kratkog filma o projektu, svi prisutni građani bili su upoznati s provedenim aktivnostima u sklopu projekta te njegovom doprinosu za lokalnu zajednicu, a po završetku prikazivanja filma, jedna od predstavnica volontera prepričala je svoje iskustvo volontiranja.

Nakon promocije projekta, članovi Kluba Srce, Tomislav Nedelić i Marina Klarić predstavili su Kuharicu Kluba Srce koju su unutar četiri mjeseca izradili korisnici poludnevnog boravka.

Posebnost ove kuharice je to što je prilagođena osobama s intelektualnim teškoćama jer sadrži poznate simbole pomoću kojih je uz minimalnu podršku ili potpuno samostalno mogu upotrebljavati osobe koje nisu savladale tehniku čitanja i pisanja.

Dok su članice Kluba Srce, Anita Penava i Tajana Guštović pred okupljenima prezentirale svoje recepte i način pripreme odabranih jela,  jedna grupa članova u kuhinji je pripremala slasne muffine koje su uz ostala tradicijska jela, okupljeni građani imali priliku i kušati.

U sklopu programa Dana otvorenih vrata, prezentirani su unikatni i kreativni radovi izrađeni različitim tehnikama od strane volontera i članova Udruge u novo uređenom prostoru, tzv.  Stvaraonici.

Druženje se nastavilo u neformalnom tonu i veselom raspoloženju uz ples i glazbu za koje su se pobrinuli umirovljenici iz Udruženja umirovljenika Sveti Ivan Zelina, a kako bi o radu Udruge bio informiran što veći broj građana, ovaj su događaj medijski pratili lokalni mediji i Mreža TV.

Svim gostima, prijateljima i suradnicima od Srca hvala.