IGRAČKU IZRADI – DJECU IZNENADI

Objavljeno: 01.02.2017 u 13:37
IGRAČKU IZRADI – DJECU IZNENADI
Ovaj projekt financira Regionalna zaklada za lokalni razvoj Zamah u sklopu decentraliziranog modela financiranja Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva.

Započela je građanska akcija Udruge „SRCE“  pod nazivom Igračku izradi – djecu iznenadi.

S ciljem poticanja građana Sv. Ivana Zeline na uključivanje u aktivnosti za opće dobro, tijekom mjeseca veljače i ožujka, održat će se 10 radionica izrade drvenih edukativnih igračaka.

U ovim radionicama  sudjelovat će osobe s invaliditetom, učenici SŠ Dragutina Stražimira, te volonteri iz Sv. Ivana Zeline.

Zajedničkim snagama biti će izrađeno 20 kompleta drvenih edukativnih igračaka za djecu slabijeg imovinskog statusa koji će se  na javnoj prezentaciji dodijeliti ravnateljici CZSS-a Sv. Ivan Zelina koja će te igračke podijeliti najpotrebitijim obiteljima djece predškolske i školske dobi.

Prisjetimo se već provedenih akcija:

Pokreni i promijeni, akcija izrade platnenih i ekološki prihvatljivih vrećica iz 2012. godine, u koju su se uključili dugotrajno nezaposleni građani koji su zbog svoje isključenosti iz tržišta rada u nepovoljnom položaju. Ovom akcijom Udruga „SRCE“ je doprinijela i u podizanju ekološke osviještenosti građana kroz poticanje korištenja platnenih vrećica umjesto plastičnih.

I ja stvaram zeleno u Zelini, akcija je iz 2013. godine, u koju su se uključili građani uže i šire zajednice te donacijom sadnice ili sudjelovanjem u sadnji djelovali poticajno na eko proizvodnju  i stvaranje radnih navika osoba s invaliditetom, članova Udruge „SRCE“.