Dani otvorenih vrata

Objavljeno: 09.05.2016 u 22:21
Posjetite nas na Danima otvorenih vrata i upoznajte se s našim aktivnostima, projektima i programima, ali i mogućnostima volontiranja.

Drage sugrađanke i sugrađani,Udruga Srce i ove godine otvara svoja vrata za sve zainteresirane građane.

Pripremili smo inkluzivni dan za učenike osnovnih škola 23. svibnja 2016. godine, koji će zajedno sa svojim učiteljicama, našim zaposlenicima, volonterima i članovima biti upoznati s različitostima, a što će zajedničkim djelovanjem u lokalnoj zajednici doprinijeti smanjenju predrasuda i stereotipa. Djeca će biti upoznata s radom Udruge te će kroz sportske, kreativne i radionice Bontočića zajedno s djecom s teškoćama u razvoju i osobe s invaliditetom sudjelovati u svim aktivnostima i međusobnom podrškom doprinijeti ostvarenju ciljeva radionica.

U prošloj smo godini kroz Lokalni volonterski centar pokrenuli projekt "Volontirajmo zajedno", koji je kao inovacija u lokalnoj zajednici potaknuo preko 60 volontera da posjećuju i pomažu starim i samačkim obiteljima, posjećuju udomiteljske obitelji, kroz društvene i plesne radionice obogaćuju svakodnevnicu korisnika Domu za odrasle osobe Skupnjak, pružaju pomoć u učenju, sudjeluju u kreativnim radionicama, obogaćuju znanja i vještine najmlađih, brinu o potrebitima i pružaju podršku osobama s invaliditetom. Za Vas smo 24. svibnja pripremili promociju ovog projekta i rada Lokalnog volonterskog centra, predstavljanje Kuharice Kluba Srce prilagođene za osobe s intelektualnim teškoćama i posluživanje pripremljenih tradicijskih jela od strane naših članova za sve posjetitelje naše Udruge. U novo preuređenoj Stvaraonici prezentirati će se kreativni rad i unikatni radovi u raznim tehnikama koje izrađuju volonteri i članovi Udruge. Naša će vrata biti otvorena za sve zainteresirane kroz dva cijela dana, a naši će volonteri, zaposlenici i članovi spremno odgovarati na sva pitanja te ćemo vas vrlo rado provesti kroz prostorije Udruge Srce i detaljnije vas upoznati s našim radom. Naši će dragi umirovljenici sudjelovati na aktivnostima te će nas sve zabavljati plesom i pjesmom.

Veselimo se druženju i susretu s vama!