VOLONTERSKI FORUM – LJUBLJANA

Volonterski forum – Raznolikost i uključivanje mladih volontera

Na poziv Hrvatskog centra za razvoj volonterstva Udruzi „Srce“, ovom forumu su prisustvovale Jasna Novaković-Marković, koordinatorica LVC-a Zelina i volonterka u zajednici Elvira Jakše. Forum je organizirala Slovenska filantropija, kao prvi multiplikativni događaj dvogodišnjeg projekta „Stop usamljenosti, započnite volontiranje“ (Erasmus+) Rasprave su bile na temu mogućnosti uključivanja mladih u volontiranje, posebno ističući potencijal volontiranja u borbi protiv teškoća koje proizlaze iz usamljenosti i izolacije, u i nakon pandemije covida. Svjetska metoda kafića, pomaže da istražimo što mladima treba da se uljuče u volontiranje, kao i što treba volonterskim organizacijama za uključivanje mladih volontera. Predstavljene su dobre prakse iz Slovenije i Europe, te je dan osvrt na daljnje korake koje bi trebali poduzeti mladi, organizacije mladih, volonterske organizacije, donositelji odluka na lokalnoj i nacionalnoj razini i razini EU, kako bismo pružili uključivo i poticajno okruženje za mlade volontere. Forumu je prisustvovalo 100-tinjak sudionika iz volonterskih organizacija iz Slovenije, Irske, Danske i Hrvatske.