Edukacija za zaposlenike Udruge Srce II

U razdoblju od 11. travnja do 31. svibnja 2023. održana je edukacija za pet zaposlenika Udruge Srce pod nazivom „Osposobljavanje za poslove pomoćnika/ice osobama s intelektualnim teškoćama u organiziranom stanovanju“

Edukacija je održana  prostoru Udruge Srce u Svetom Ivanu Zelini

Trajanje programa i oblik same nastave sastojao se od 134 sati i provodio se redovitom ili konzultativno-instruktivnom nastavom.

Teorijski dio trajao je 62 sati, vježbe 32 sata, a praktični dio 40 sati

Kompetencije koje su polaznici/ce stekli po završetku programa:

Izvoditelji projekta bili su predavači iz centra VALIDUS: Elina Petričec (mag.paed.soc.), Marta Jalšovec (mag.soc.pol.), Luka Dianić ( radni asistent), Slavenka Martinović (prof.psiholog), Ante Badurina (prof.soc.pedagog), Martina Trakoštanec Denžić (mag.med.techn), te Branko Kustura (dipl.ing.stroj.).

Važan čimbenik i glavni cilj same edukacije bilo je osposobljavanje i osnaživanje zaposlenika, osoblja koje radi u službama podrške osobama s intelektualnim i mentalnim (psihosocijalnim) teškoćama u zajednici za pružanje podrške prilikom obavljanja određenih radnih aktivnosti.

Edukacija je financirana sredstvima iz Europskog socijalnog fonda u sklopu projekta „neoviSAN“.