1. Zelinska pješadijada

U subotnje prije podne 01. listopada, iako jesensko, ali prekrasno i toplo, Udruga Srce povela je svoje građane u šetnju gradom, kako bi obilježili Međunarodni dan pješačenja...

...i potakli razvijanje svijesti o potrebi pješačenja, kao čovjeku najprirodnijeg načina kretanja koje smo toliko zaboravili, a pješačenje je, složni su svi stručnjaci zdravlja, najjednostavniji i najsvrsishodniji oblik i čuvanja i unapređenja zdravlja.

Velik broj građana, koji se okupio na središnjem zelinskom trgu, prije polaska na određenu rutu pješačenja, prisustvovao je i nastupu Zelinskih mažuretkinja koje su obilježile svojih 8 godina postojanja.

Moto ove prve pješadijade bio je "30 minuta za zdravlje", no naš obilazak gradom trajao je ipak nešto duže, laganim hodom i u veseloj i opuštenoj atmosferi.

Manjih problema jedino smo imali kod neprilagođenih rubnjaka pločnika, ali uz podršku kakvu imamo, savladavamo i puno veće barijere, pa smo tako i ove.

Kratki odmor bio je kod centra (u izgradnji) Udruge Srce, pa je to ujedno bila prilika za one koji još tuda nisu prolazili da vide našu "kuću", na koju smo jako ponosni i kojoj se jako veselimo.

Povratak je bio na Trg A. Starčevića, od kuda smo i krenuli, te nastavili druženje uz malu zakusku i glazbu.

Predsjednica Udruge, gospođa Penava zahvalila je svima koji su nas podržali i odazvali se na ovu akciju, te time učinili nešto dobro i nama i sebi.

Iako je ovo bila prva akcija Udruge Srce kojom se nisu sakupljala nikakva sredstva, novac je ipak stigao i to na motorima. Donacijski ček u iznosu od 6. 000,00 kn, Udruzi Srce uručio je Motto Offroad klub Sv. Ivan Zelina. Hvala im na pomoći koju nam pružaju svih ovih godina.

Gradu Sv. Ivanu Zelini zahvaljujemo za pomoć u organizaciji, "Tiskari Zelina" za štampanje plakata, "Grafo-ideji d.o.o.' za izradu simboličnih bedževa koje su dobili svi sudionici pješadijade, "Pekari Don don" za donaciju krafni, te medijskom pokrovitelju "Radio Zelini".

ZELINSKA PJEŠADIJADA 2011.

"30 MINUTA ZA ZDRAVLJE"

01. 10. 2011. subota

u 10 sati - okupljanje na Trgu A. Starčevića
(park ispred općinske zgrade)

polazak - Trg A.Starčevića, Ul.b.Radića, Vatrogasna, Prigorska,
P. Preradovića

kratki odmor i osvježenje - kod Centra (u izgradnji) Udruge Srce

nastavak pješačenja - Ul. hrvatskih branitelja, Zagrebačka

povratak na Trg A. Starčevića - podjela simboličnih bedževa i druženje

organizator: UDRUGA SRCE
(u slučaju kiše Zelinska pješadijada odgađa se za subotu 08.10.2011.)