11. susret osoba s invaliditetom u Križevcima

Na blagdan sv. Marka Križevčanina, zaštitnika Bjelovarsko–Križevačke biskupije, koji se obilježava 7. rujna, gostovali smo u Križevcima na, ove godine 11.-om susretu osoba s invaliditetom Hrvatske kojeg organizira Udruga invalida Križevci.

Na susretu je bilo prisutno 23 udruga osoba s invaliditetom iz 20 gradova (10 županija i Grad Zagreb), te mnogi uvaženi gosti. Po dolasku u Križevce prvo smo prisustvovali na misnom slavlju na trgu J. J. Strossmayera u Križevcima kojeg je predvodio Bjelovarsko-križevački biskup mons. Vjekoslav Huzjak. Kasnije se druženje nastavilo u restoranu "Vojarna" uz ručak, glazbu i ples. U pozdravnom govoru, predsjednik udruge invalida Križevci, gospodin Petar Gatarić zaželio je dobrodošlicu svim sudionicima, te naglasio: "Ovim susretima želimo da javnost, tijela javnih vlasti, poslodavci i stručne osobe podignu razinu svijesti da se izmjeni negativna slika o osobama s invaliditetom - da je invaliditet bilo koje vrste samo jedno od obilježja te osobe, da ono nikako ne označava cijelu osobu i da njezin identitet ne može biti to što ona šepa, ne čuje ili ne vidi, nego da je njezin identitet njezina osobnost." Bila nam je čast i zadovoljstvo prisustvovati ovom susretu, a našoj prijateljskoj udruzi iskreno se zahvaljujemo na gostoprimstvu. Prije povratka u Zelinu, iskoristili smo priliku i prošetali se njihovim gradom i ostali zadivljeni arhitektonskom pristupačnošću javnih površina i ustanova. Bio je to vjerojatno velik posao i za spomenutu Udrugu i za Grad Križevce - zaslužuju svaku pohvalu na obavljenome poslu.