2. Zelinska pješadijada

Objavljeno: 29.09.2012 u 10:18
2. Zelinska pješadijada
U subotu, 29. rujna 2012. godine održana je 2. Zelinska pješadijada koju je i ove godine, uoči Svjetskog dana pješačenja, organizirala Udruga "Srce".

Moto pješadijade ''30 minuta za zdravlje'', potaknut željom da što više građana, od onih najmlađih pa do onih najstarijih, podsjetimo na najzdraviji, ali premalo primjenjivan način kretanja -hodanje.

Sudionici Pješadijade uključujući i naše članove, okupili su se na Trgu A. Starčevića gdje su ih naše Jelena i Marina upoznale s planom i ciljem puta te podsjetile na važnost kretanja i boravka na svježem zraku. Povorka pješaka krenula je Ul. braće Radića i Ul. V. Nazora do Gradskog stadiona. Gradonačelnik Vlado Žigrović koji je, moramo priznati bio jedan od najaktivnijih sudionika i cijelim putem u suradanji s policijom, osigurao nesmetano kretanje (često zakrčenim) pločnicima.

Osobe s tjelesnim invaliditetom koji za kretanje koriste invalidska kolica nisu u mogućnosti proći pločnikom ukoliko je na njemu parkiran automobil, već su primorani izaći kolicima na kolnik kako bi zaobišli prepreku. Drago nam je što su građani uvidjeli koliko njihovi automobili nepropisno parkirani mogu ometati kretanje pješaka.
Nakon dolaska do Gradskog stadiona, u druženju i igri proveli smo lijepo subotnje prije podne u novo uređenom dječjem parku, uz krafne, cedevitu i ''kavu s gradonačelnikom''.

Zahvaljujemo na podršci svim sudionicima te pokroviteljima ovogodišnje pješadijade; Gradu Sv. Ivanu Zelini, Radio Zelini, NK Zelini, Pekarni Don Don te Policijskoj postaji Sveti Ivan Zelina.