Božićna priredba "Pahuljice padajte"

Objavljeno: 20.12.2013 u 17:07
Božićna priredba "Pahuljice padajte"
U četvrtak, 19. 12. održana je tradicionalna božićna priredba Udruge Srce.

Njen početak bio je najavljen za 18,00 sati stoga su se pola sata prije počeli okupljati naši vjerni prijatelji i sugrađani. Na početku priredbe prepunu dvoranu Pučkog otvorenog učilišta u Zelini pozdravili su voditelji Štefanija Klasić i Tomislav Nedelić. Riječi dobrodošlice izrekla je predsjednica Udruge, gđa Đurđa Penava koja je izrazila veliko zadovoljstvo zbog tradicije ove večeri te pozdravila gradonačelnika Grada g. Hrvoja Košćeca, sve predstavnike gradskih institucija i organizacija, te naše prijatelje i sve ljude dobre volje i ujedno im zahvalila za svesrdnu pomoć koju su nam pružali tokom čitave godine.

U igranom dijelu led su probili naši članovi i korisnici poludnevnog boravka Kluba Srce izvedbom predstave „Priča o Badnjaku". Pričajući na osobit način o materijaliziranju Božića u vremenu u kojem živimo korisnici su prikazali pravi smisao i dubinu zajedništva, topline i ljubavi koje nam nosi blagdansko raspoloženje. Potom su svoje umijeće i mogućnosti pokazali naši najmlađi članovi, koji su sa svojim asistentima pripremili kratke božićne recitacije, a svojim simpatičnim nastupima sve su nasmijali i razveselili.

Nakon najmlađih priliku su dobili naši gosti iz Osnovne škole Bisag. Odjeveni u bijelo izvodili su tradicionalne prigorske plesove, a potom u igrokazu govorili o radosti Božića i iščekivanju darova najmlađih. Anđeli su kao Isusovi glasnici darovali najmlađe, no to nije bio slučaj u sljedećem igrokazu koji je govorio o svađi dvojice susjeda zbog jabuke. Nasmijavši dupkom punu dvoranu osnovnoškolci su ispraćeni sa velikim pljeskom.

Najveće ovacije i iznenađenje gledatelja pokupila je modna revija. Modeli su bili korisnici poludnevnog boravka Kluba Srce, a nosili su ručno rađene materijale koji su sami ukrašavali. Svaka od kreacija predstavljala je neku od naših radionica, tako da su članovi na sebi nosili odjeću s loptom, glinenim oblicima, srcima od keramike, isprintanim dijelovima naših novina, cd-ima i sl. Doista je bilo impresivno promatrati kako modele tako i kreacije.
Poseban dojam na sve prisutne ostavila je naša članica Marija Kotarski koja je odjevena u španjolskom stilu recitirala ljubavnu poeziju Pabla Nerude na španjolskom jeziku i nadasve oduševila sve prisutne. Na kraju je za svoj uspjeh zahvalila svojoj majci koja ju je od malena hrabrila i bodrila i Udruzi koja joj je osigurala asistenta kako bi lakše mogla završiti studij.

Nakon toga nastupila je HU Ivančice s nekoliko prekrasno izvedenih božićnih pjesama. U glazbenom tonu završena je i ova priredba kad su svi sudionici zapjevali pjesmu „Pahuljice padajte" nakon čega je uslijedilo međusobna podjela darova i zahvalnica.
„U tijelu zdravlje, u duši mir, u mislima radost, u srcu mladost, a u radu uspjeh!", riječi su kojima je voditelj Tomislav završio ovu priredbu, dok je njegova kolegica Štefanija svima zaželjela puno sreće i ostvarenje snova u Novoj godini. Bila je ovo još jedna priča Udruge Srce koju su naši članovi ostvarili zajedno! Zahvaljujemo svima koji su nam pomogli u tome, napose Pučkom otvorenom učilištu, Foto studiju Videomix, gostima iz OŠ Bisag i HU Ivančice, te svim volonterima, asistentima, zaposlenicima i aktivnim roditeljima. U predvorju Doma bio je izložbeni štand Udruge, a korisnici su za svakog člana publike pripremili prigodni poklon i čestitku koji su podijelili naši volonteri kao uspomenu na ovu večer!