Dan kruha i dan zahvalnosti za plodove zemlje obilježavaju se svake godine tijekom mjeseca listopada.

Različitim svečanostima i manifestacijama uz blagoslov, molitvu i simbolično blagovanje kruha zahvaljujemo na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine bili podareni. U našoj Udruzi Srce, obilježavanje Dana kruha i Dana zahvalnosti za plodove zemlje nastavlja se već tradicionalno u mjesecu listopadu. Ove godine, navedene dane obilježili smo sa dvije različite prigodne manifestacije.

U četvrtak, 17. listopada sudjelovali smo sa prodajnim štandom na Jesenskom sajmu povodom Dana zahvalnosti za plodove zemlje u Osnovnoj školi Bisag. Vesela djeca su sa svojim učiteljicama priredila bogat program prožet pjesmama i recitacijama. Korisnik Kluba Srca, Nedelić Tomislav, izveo je šaljivi monolog da bi razveselio vrijedne učenike koji su napravili izložbu svojih radova zajedno sa kruhom, pecivom i kolačima koje su ispekle njihove mame. Svi radovi vrijednih mama, učenika i korisnika „Kluba Srce" dobili su blagoslov župnika Maksimilijana Milana Hercega. Sav novac prikupljen od prodaje donirali su Udruzi Srce. Na tako lijepom znaku pažnje i ugodnoj suradnji jako smo zahvalni.

Zahvaljujemo se ravnateljici Draženki Švelec-Juričić na ovoj lijepoj, toploj gesti te se nadamo daljnjoj suradnji i ponovnim druženjima, a očekujemo i posjet učenika OŠ Bisag našoj veseloj kučici podrške „Srčeko".

Naši Klubaši su na sunčani četvrtak 24. listopada obilježili Dan kruha sa šarenim, prodajnim štandom isprepleten radovima od žitarica izrađenih s puno ljubavi, smijeha, strpljenja i mašte u radionicama domaćinstva. Uz veselu atmosferu, korisnici Kluba Srce družili su se sa građanima Sv. I. Zeline prodavajući ukusne kolače, kruh, peciva, domaći pekmez i ostale plodove zemlje koje su sa puno truda pripremile mame i bake.
Uz puno pozdrava, osmjeha i dobre volje, nakon samo nekoliko sati, naš prodajni štand bio je prazan. Ovom prilikom zahvaljujemo se našim velikodušnim građanima koji su prepoznali naš rad i podržali nas u našoj akciji.