Dan kruha u Udruzi Srce

Udruga Srce svake godine obilježava Dan kruha koji je ujedno i Dan zahvalnosti za plodove zemlje.

Smisao ovog dana je pobuđivanje osjećaja zahvalnosti našem Bogu za plodove zemlje i hranu koju nam svaki dan neizostavno daje kako ne bismo bili gladni.

Isus je jednom prilikom na gori rekao ljudima: ''Pogledajte ptice nebeske, niti siju niti žanju, a Bog ih hrani.'' I mi ljudi bi trebali biti zahvalni što imamo sve što nam treba za život, kao i na darovima zemlje, koje imamo svaki dan.

"Srcaši" su u četvrtak , 18. listopada na središnjem zelinskom trgu obilježili Dan kruha, tako što su, družeći se sa građanima prodavali kolače, kruh, peciva, med i ostale plodove zemlje koje su sa puno truda pripremile mame i bake, a na radionicama domačinstva, fine kolače ispekli su i sami članovi Udruge Srce. Svoje proizvode nudili su svim prisutnim građanima, a sa košaricama prepunim mirisnih peciva, u zelinskim narodnim nošnjama, prekrasne su bile naše; Anita, Nikolina, Željkica i Božica.

Ovom prilikom se zahvaljujemo našim dobro raspoloženim i velikodušnim građanima koji su bili uz nas te nas kao i uvijek podržali u našoj akciji.
A, zahvalni smo i Bogu, što nam je za taj dan podario toplo i sunčano vrijeme, pa smo svi mogli uživati u ovom lijepom zajedničkom druženju.

U polju pšeničnih trava
kruh budući spava.
Pekar s kvascem i vodom ga sljubi
na radost malih i velikih ljudi.
U pecivo, buhtlu, kiflu il' kruh,
što raduje nepce, oko i njuh.