Dan otvorenih vrata "Srčeka"

Objavljeno: 08.09.2012 u 17:08
Dan otvorenih vrata "Srčeka"
Udruga "Srce", jedina na području grada Svetog Ivana Zeline i općine Bedenica okuplja djecu s teškoćama u razvoju, osobe s invaliditetom i njihove obitelji te kao takva djeluje od 2005.godine.

Po svom smo sastavu jedinstvena udruga jer obuhvaćamo članove s različitim teškoćama i stupnjem invaliditeta. Uključene su osobe i/ili djeca s motoričkim, intelektualnim, govorno - jezičnim i komunikacijskim teškoćama, teškoćama u učenju, poremećajima u ponašanju, osobe s oštećenjem sluha, vida, Downovim sindromom i slično. Unatoč širokom spektru poremećaja i hetergenosti skupine, naši članovi vrlo uspješno funkcioniraju, te smo od početnih 14 članova do sada premašili brojku od 100 članova i u sedmogdišenjm radu osnovali niz prgrama i aktivnosti koje svakodnevno pružamo svojim članovima/korisnicima:

Ovim aktivnostima djelujemo na poboljšanje života djece s teškoćama u razvoju i osoba s invaliditetom, pružamo im potporu u njihovoj integraciji, neovisnosti, i prvenstveno potičemo proces izvaninstitucionalne skrbi.

Vlastitim kombi vozilom osiguravamo prijevoz članovima na sve aktivnosti Udruge, a rad provodimo stručnim timom koji čine socijalni radnik, profesor logoped, profesor rehabilitator, psiholog, učitelji, odgajatelji, fizioterapeut, te volonteri raznih profila.

Programe i projekte koje Udruga provodi financiraju Ministarstvo socijalne politike i mladih, Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa, Zagrebačka županija, Grad S.I.Zelina, zaklade i privredni subjekti.

Rad Udruge vrlo je dobro prihvaćen od samih korisnika i u lokalnoj zajednici, te iznajmljeni i neadekvatni prostori nisu mogli zadovoljiti potrebe i zahtjeve članova Udruge. Stoga je u lipnju 2010. godine započet veoma zahtjevan projekt "KLJUČ ZA SRCE" - izgradnja Kuće podrške - vlastitog prostora za pružanje usluga djeci s teškoćama u razvoju i osobama s invaliditetom u sredini u kojoj žive.

Zemljište je darovao Grad Sv.I.Zelina, a izgrađena Kuća podrške je veličine 390 m/2, te se sastoji od dva boravka, prostorije za fizikalnu terapiju, radnu terapiju, logopedski kabinet , prostorije za kreativne i zaštitne radionice, kuhinje, ureda, sanitarnog čvora i spremišta.

Nešto više od dvije godine maksimalnu energiju i velike napore usmjeravamo prema ostvarenju svog željenog cilja, a to je useljenje u vlastiti prostor. Tako smo u ovim teškim i kriznim vremenima raznim humanitarnim akcijama (od kojih je vrijedno spomenuti humanitarnu nogometnu utakmicu s predsjednikom Josipovićem, aukcije umjetničkih slika, humanitarni koncerti, HRT-ov humanitarni tjedan "Uz nas niste sami", koncert "Otvorimo Srce", humanitarni telefon) i donacijama građana, obrtnika, privrednih subjekata i Humanitarne udruge "RTL-pomaže djeci" uspjeli prikupiti sredstva za izgradnju i opremanje ovog značajnog objekta.

Udruga započinje s radom u novom prostoru 10.rujna 2012.godine.

Stoga pozivamo sve građane koji su na bilo koji način pomagali ili žele pomoći na DAN OTVORENIH VRATA KUĆE PODRŠKE "SRČEKO" u subotu, 8. rujna u vremenu od 9 do 20 sati da razgledaju nove prostorije, dobrim djelima utemeljene.