Dan otvorenih vrata Udruge Srce 2014.

Ured za udruge RH i ove je godine pozvao sve zainteresirane udruge iz svih područja djelovanja da se uključe u Dane otvorenih vrata i osmisle sadržaje kojima će se predstaviti građanima na odgovarajući način, sukladno resursima i sredstvima kojima raspolažu.

Cilj Dana otvorenih vrata udruga 2014. je građanima i široj javnosti približiti programe i projekte od interesa za opće dobro koje provode udruge u Hrvatskoj, organiziranjem različitih aktivnosti u prostorima udruga ili izvan njih, te otvaranjem vrata udruge u određenom danu ili danima svim zainteresiranim građanima.

Poseban naglasak je na predstavljanju rezultata projekata i programa udruga financiranih sredstvima iz javnih izvora, kako bi time pridonijeli još većoj otvorenosti i boljoj transparentnosti rada udruga u Hrvatskoj.

Udruga Srce, svoja je vrata otvorila u Kući podrške Srčeko, u petak 06.06. u vremenu od 14 do 20 sati.

Već pri samom dolasku u "Srce", posjetitelji su mogli razgledati izložbu prodajnih predmeta iz kreativnih radionica, te se upoznati sa najznačajnijim projektima Udruge Srce, koje smo prikazali fotografijama i opisom aktivnosti, na velikom panou ispred kuće.

Dva važna projekta financirana od strane Ministarstva socijalne politike i mladih su "Klub Srce" i "Osobni asistent"; zatim projekt Nacionalne zaklade za institucionalnu podršku; te projekt Udruge Srce - izgradnja Solarne elektrane.

Među ostalima, posjetili su nas i učenici Srednje poljoprivredne škole sa svojim prof. Nikolom Banožićem; štićenici Doma psihički bolesne odrasle osobe Skupnjak i vlasnica Doma gđa Nada Skupnjak; Udruženje umirovljenika - Sv. Ivan Zelina, te zajedno sa "Klubašima" sudjelovali na raznim radionicama (vrtna terapija, radionica zdrave prehrane, radionica "Paralelni svijet")

Svi posjetitelji mogli su razgledati našu kuću, sudjelovati u kreativnim radionicama šivanja i tkanja, pogledati prezentaciju "Kluba Srce" i "Logopedskog kabineta", a na kraju se, zajedno s nama i podružiti uz glazbeni nastup naših dragih umirovljenika.