Dan otvorenih vrata

Objavljeno: 16.06.2012 u 16:41
Dan otvorenih vrata
U subotu 16. lipnja, Udruga ''Srce '' održala je po prvi puta, Dan otvorenih vrata, u okviru Dana udruga 2012.

Organizatori trodnevnog programa Dana udruga 2012., Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske, Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva i TACSO ured tehničke pomoći organizacijama civilnog društva u Republici Hrvatskoj pozvali su sve udruge i građanske inicijative u Republici Hrvatskoj da 16. lipnja 2012. u vremenu od 10,00 do 13,00 sati otvore svoja vrata, te predstave građanima lokalnih zajednica u kojima djeluju, svoj rad i informiraju o programima i projektima koje provode za opće dobro.

Unatoč mnogobrojnim akcijama koje često organiziramo u svojoj zajednici i kroz koje su nas naši građani u ovih sedam godina našeg postojanja već dobro upoznali, rado smo se odazvali i uključili u ovaj program, za koji smo izradili reklamne plakate putem kojih smo, kao i preko Radio Zeline, web stranice i društvene mreže Facebook pozvali sve zainteresirane građane, te u subotu širom otvorili svoja vrata i srca za sve namjernike i slučajne posjetitelje.

Budući da je mjesto održavanja bio slobodan izbor udruga, mi smo se odlučili za mjesto koje uvijek vrvi životom, a to je Dječji parkić koji se nalazi u centru našeg grada i neposredno ispred ureda i Poklon galerije naše Udruge. Program je započeo u 10,00 sati, pozdravnim govorom predsjednice Udruge, gospođe Đurđe Penava i kratkim osvrtom na projekte i programe koje smo započeli u 2012.  te aktivnosti koje još namjeravamo provesti do kraja godine. Nakon toga su se istovremeno održale dvije radionice; Likovna radionica za djecu i keramička radionica za odrasle.

Na likovnoj radionici sudjelovali su članovi Udruge Srce i mnogobrojna djeca iz zajednice koja se uvijek rado priključe našim ''Srcašima'' te su zajedničkim snagama izradili jednu prelijepu veliku sliku, koja će krasiti naš novi prostor. Maštovitosti nije nedostajalo, pa su djeca napravila i veseli plakat ''Dana otvorenih vrata Udruge Srce''.
Keramička radionica je bila namijenjena roditeljima, volonterima i građanstvu koje se željelo okušati u oblikovanju gline ili pak samo pogledati način izrade keramičkih predmeta. Uz odrasle, svoje su prstiće glinom uprljala i zainteresirana dječica.

Radionice su vodili i sa sudionicima radili naši volonteri i zaposlenici; Draženka Miklobušec, Renata Smrečki, Ema Džakić, Tina Filipović, Ena Poldrugač, Jelena Kovačević, Karolina Poldrugač, Višnja Žegarac i Mirjana Dananić.
Za Dan otvorenih vrata pripremili smo i veliki pano s fotografijama i člancima o svim događanjima, aktivnostima i sudjelovanjima Udruge Srce na raznim manifestacijama u 2012. god., zatim prodajnu izložbu slika i svih ostalih radova članova, roditelja i volontera, a u vrijeme održavanja (od 10,00 do 13,00 sati) u uredu Udruge mogle su se dobiti sve informacije vezane uz rad i aktivnosti Udruge. Ovo je bilo jedno prekrasno novo iskustvo, a za zabavni dio se pobrinuo naš član Anđelko sa svojom svirkom na gitari. Zahvaljujemo organizatorima na inicijativi i organiziranju Dana otvorenih vrata, jer nama udrugama puno znače ovakve prilike da se predstavimo široj javnosti.

Podršku ovom događanju i Udruzi Srce dali su kao i uvijek; naš gradonačelnik, gospodin Vlado Žigrović i dogradonačelnik, gospodin Filip Ćurko koji su se također uključili i sudjelovali na Danu otvorenih vrata.