Hrvatske udruge "Anđeli" i "Srce" dobile oko 20 tisuća eura za projekte

Donatorska priredba na kojoj su uručeni čekovi humanitarnim organizacijama i udrugama iz različitih zemalja održana je 28.siječnja 2013. u Bruxellesu.

Među udrugama dobitnicama su i dvije udruge iz Hrvatske: „Anđeli"- Udruga roditelja djece tjelesnih invalida i djece sa posebnim potrebama i „Srce"- Udruga djece s teškoćama u razvoju.

Udruga „Anđeli" je danas dobila ček na iznos od 9.983 eura za projekt senzorske sobe namijenjen za 227 djece sa teškoćama u razvoju. Udruga „Srce" je dobila ček na iznos od 10.000 eura za projekt igrališta pod nazivom „Zajedno u igri", namijenjen za 103 djece sa poteškoćama u razvoju. Čekove je u ime udruga primila Marijana Šundov, nacionalni predstavnik Hrvatske u Skupštini NATO Charity Bazaar-a (NCB).

Naime svake godine se u sjedištu NATO-a održava humanitarna manifestacija - NATO Charity Bazaar. Sav prihod manifestacije odlazi u humanitarne svrhe neprofitnim udrugama diljem svijeta. Udruge koje su se javile na javni natječaj i predstavile svoje projekte odabrane su tajnim glasovanjem na Skupštini NCB (čine je nacionalni predstavnici svih zemalja sudionica manifestacije među njima i Hrvatske).

Na manifestaciji održanoj krajem prošle godine prikupljeno je 185.445,22 € . Od ovog prihoda financirane su i hrvatske udruge.
Inače se tijekom same manifestacije NCB sve države sudionice predstavljaju se prepoznatljivim nacionalnim proizvodima, te jelima nacionalne kuhinje po popularnim cijenama. Republika Hrvatska vrlo aktivno sudjeluje u ovoj humanitarnoj manifestaciji.

Dodatne informacije o ovoj humanitarnoj akciji možete potražiti na slijedećem linku http://www.natocharitybazaar.org/