Udruga djece s teškoćama u razvoju, osoba s invaliditetom i njihovih obitelji

Iz Tomekove perspektive 13

Objavljeno: 17.01.2023 u 12:23

Svi imamo neke novogodišnje želje

Stigla nam je nova godina i svima vam od srca još jednom želim neka vam je sretna te neka vam se ostvare sve želje. Kao i svi ostali, tako i mi osobe s invaliditetom imamo neke novogodišnje želje. Kako i sam naslov kaže ova kolumna je iz moje perspektive i ne bi od mene bilo pošteno da pišem o tome kakve su želje drugih ljudi, pa ću zato malo pisati o svojim željama. Moje su želje usmjerene ka tome da svi sa kojima sam u životu okružen budu živi, zdravi i  veseli  te da imaju sve što im treba.  Želja mi je da sve osobe s invaliditetom budu još više vrednovane i poštovane u društvu te da ostvare sve svoje želje i ciljeve. Mnogi moji prijatelji i prijateljice koji također imaju neki oblik invaliditeta mogu  raditi, pokazali su se kao vrijedni radnici, pa zbog toga zaslužuju priliku za zaposlenje za koju se ikreno nadam da će im stići u ovoj godini. Jedna od mojih velikih želja je da se povećaju plaće onih osoba s invaliditetom koje već rade te da i dalje dobro i kvalitetno obavljaju  svoj posao, ali jednako tako da se povećaju i osobne invalidnine. Zaposlenjem ne prestajete biti osoba s invaliditetom i invalidnina nam je i dalje potrebna, a povećanje invalidnina je jednako tako važno i zbog onih osoba s invaliditetom koje ne mogu biti nigdje zaposlene, a potreban im je dobar i dostojanstven život. Ono što bi mene, a vjerujem i sve nas veselilo je neko osjetnije povećanje plaće osobnim i radnim asistentima koji stvarno daju sve od sebe  za osobe s invaliditetom, a za sve to su sramotno malo plaćeni.  Kad smo već kod osobnih asistenata, želio bih da svi oni koji su trenutno u potrazi za osobnim ili radnim asistentom  uskoro uspješno okončaju tu potragu i da nađu nekoga  tko će im odgovarati. Moja želje su također da  „Udruga   Srce“ koja će u ovoj godini proslaviti svoju punoljetnost bude samo još uspješnija, uz puno kvalitetnih projekata i zadovoljstva svih koji su na bilo koji naći vezani uz nju.  Kada sam već spomenuo 18. rođendan  Udruge, nadam  se da ćemo ga lijepo i veselo proslaviti. Vjerujem da će i sve ostale udruge koje okupljaju djecu s teškoćama  u razvoju i osobe s  invaliditetom biti jednako uspješne i kvalitetne u svom radu. Moram priznati da me je jako veselilo sudjelovanje u dramskoj klinici  koja se je održavala u  sklopu projekta „Od 15 do 115“  jer smo lijepo radili te bili odlična ekipa koja je napravila predstavu koja nasmijala i zabavila  publiku, pa bih volio da u tom tonu i nastavimo. Volio bih da moja ekipa na Radio Zelini kao i do sada bude vrijedna i uspješna te da i dalje radimo kvalitetan i  zanimljiv program. Sve su ovo moje novogodišnje želje i svjestan sam da je teško očekivati da će se ostvariti baš sve od ovoga što sam naveo, ali ja ću biti zadovoljan i ako će se ostvariti barem nešto od toga. Ova kolumna je posvećena mojim željama, ali i svima vama želim da vam se ostvari barem nešto od onoga što ste si poželjeli za ovu godinu, a da od onog što se možda neće ostvariti u ovoj godini ne odustanete.

                                                                                                                                             Tomislav Nedelić

Povratak

Izvori financiranja

Članstva Udruge Srce