#14 Iz Tomekove perspektive

Objavljeno: 15.02.2023 u 11:35

Iz Tomekove perspektive14

Svi  volimo ljubav  i pažnju

Stigla nam je veljača. Za nju kažemo da je prevrtača jer se u njoj znaju izmiješati svakakve vremenske prilike i neprilike. Jedini je  mjesec u godini koji je ženskog roda, pa zato i zaslužuje da se u njoj slavi i obilježava ljubav. Baš zato ćemo ljubavi posvetiti ovu kolumnu. Svakom čovjeku  u životu treba ljubavi i pažnje, pa tako  ništa nije  drugačije nije ni nama, osobama s invaliditetom. Mi također znamo voljeti i želimo biti voljeni. Kada spomenemo ljubav, svi nekako pomislimo na ljubav između muškarca i žene i to je ona ljubav o kojoj svi maštamo i kojoj  težimo, jer nemojmo se lagati, tko od nas koji još uvijek nemamo nikoga ne bi volio biti u sretnoj ljubavnoj vezi? U svom životu sam upoznao mnogo osoba koje imaju neki oblik invaliditeta koji su imali onaj stav  - on ili ona mene ne želi jer ja imam invaliditet. Mislim da je takav stav kriv i pogrešan. Na žalost zna biti i takvih slučajeva, ali ne mora uvijek značiti da se nekom nisi svidio ili svidjela  zbog svog izgleda ili onoga što je još mnogo važnije karaktera. Ne bih želio da ispadne da ako si osoba s invaliditetom odmah nemaš sreće u ljubavi,  ne mora to uvijek biti tako. Ima puno krasnih primjera gdje su osobe s invaliditetom ispisale stranice predivne ljubavne priče.

Postoje one ljubavne veze u kojima je samo jedan partner ima neki oblik invaliditeta,  a onaj  drugi koji nema daje sve od sebe i uvijek je tu za nju ili njega. Postoji i ona druga varijanta ljubavne veze u kojoj su oboje ljudi sa invaliditetom, ali je ljubav jača od svega i oni se hrabro nose sa svim preprekama u životu.  Lijepo je biti zaljubljen i  imati nekoga , ali vjerujte nije niti to najvažnija  stvar u životu. Moram vam  reći da  bih i ja to volio, ali uopće nisam opterećen s time hoću li imati nekoga ili ne, jer ljubav se može dobiti i od obitelji, prijatelja ili  općenito nekih dragih ljudi,  a ja takve  ljubavi imam u izobilju. Nikada se ne zna što se u životu  može dogoditi - curu ću možda imati, a možda i neću, ali nema  veze. Poznajem jako puno lijepih i simpatičnih cura za koje znam da sa njima možda nikada neću imati ništa u ljubavnom smislu, ali su mi jako drage prijateljice, kolegice ili poznanice i ja sam jako sretan zbog toga. Bez   obzira na sve, kroz  život treba ići neopterećeno i opušteno i nikada si ne treba  zadavati neke rokove. Nikada ne znamo gdje i s kim nas sreća  čeka, jer za nju nikada nije  kasno.

Tomislav Nedelić