"Mreža podrške" u Udruzi "Srce"

Od travnja 2011. godine Udruga Srce uključena je u projekt Udruge Puž pod nazivom „MREŽA PODRŠKE“.

Udruga roditelja djece s posebnim potrebama "Put u život" (PUŽ) osnovana je 1995. godine s ciljem unapređenja kvalitete života te medicinske i socijalne zaštite djece s posebnim potrebama u razvoju i njihovih obitelji, bez obzira na vrstu oštećenja i dob djeteta.

Cilj projekta Mreža podrške je dijeljenje iskustva, stavova i znanja u cilju osnaživanja roditelja djece s posebnim potrebama i njihovih udruga. Cilj je stvoriti kritičnu masu roditelja djece i mladih s posebnim potrebama, koji će moći utjecati na stavove društva, kreiranje pozitivne politike i njenu primjenu. Specifični cilj projekta je osnaživanje 11 ''roditeljskih'' organizacija civilnog društva i stvaranje neformalne mreže podrške svih sudionika projekta.

zuzetno smo ponosni što je i naša Udruga odabrana između 11, te smo kao sudionici ovog vrijednog projekta bili domaćini od 19. do 21. siječnja.

Ovaj trodnevni program Mreže podrške obuhvatio je:

Mnogo korisnih savjeta i uputa dobili smo kroz predstavljanje Marte meo metode, kao optimalne potpore razvoju djeteta koja se temelji na pozitivnim momentima u komunikaciji te tako potiče i unapređuje razvoj djece. Zanimljivost ove metode je što se može primjenjivati u svakodnevnoj interakciji, u bilo kojoj situaciji, te je upravo stoga vrlo korisna za roditelje.
Jednako zanimljivo bilo je i izlaganje o ulozi i važnosti radno terapeutskih postupaka u rehabilitaciji djece s teškoćama u razvoju i mladih s invaliditetom, u podizanju kvalitete njihova života, kroz povećanje njihove funkcionalnosti i samostalnosti. Zahvaljujemo našim dragim gostima i predavačima na zanimljivim i stručnim izlaganjima;

Ova tri dana rada i druženja pružila su nam priliku za mnoga nova saznanja i razmjenu iskustva s dvjema divnih osoba; predsjednicom Udruge Puž, Vesnom Budak i tajnicom, Lidijom Bonačić-Krešić, koje uspješno i s puno energije vode Udrugu Puž, koja je po svojim ciljevima, aktivnostima i članstvu, veoma slična s Udrugom Srce.
Iskreno se veselimo da će Udruga Srce i Udruga Puž i dalje surađivati i međusobno si pomagati, kao dvije prijateljske udruge.