Udruga djece s teškoćama u razvoju, osoba s invaliditetom i njihovih obitelji

Nacionalni dan borbe protiv nasilja nad ženama

Objavljeno: 22.09.2020 u 14:04
Nacionalni dan borbe protiv nasilja nad ženama

Udruga "Srce" pridružuje se obilježavanju Nacionalnog dana borbe protiv nasilja nad ženama koji je ove godine posebno posvećen gluhim ženama nad kojima se vrši učestalo nasilje kako u obitelji, tako i šire.

Ujedno ćemo obilježiti i 23. rujan – Međunarodni dan znakovnih jezika, ali i tjedan gluhih koji se obilježava od 21. do 27. rujna 2020. godine.

I dalje slogan glasi „Za nasilje nema opravdanja!“ odnosno „Nulta tolerancija prema nasilju bilo koje vrste!“ pa svaka dodatna aktivnost sigurno doprinosi približavanju tome cilju.

Osnovni cilj Nacionalnog dana jest senzibiliziranje društva s problematikom nasilja nad ženama te slanje jasne poruke da se nasilje ni u kakvom obliku ne tolerira. Također je donesen i zakonodavni okvir koji potiče društvo i institucije na intenzivno bavljenje ovim problemom te na njihovu međusobnu suradnju i aktivnost. Osim toga nužno je osigurati dostupnost informacija o mogućnostima zaštite, pomoći i podrške osobama koje doživljavaju takav oblik nasilja.

Donatori

Pravni okviri

Medijska podrška