Udruga djece s teškoćama u razvoju, osoba s invaliditetom i njihovih obitelji

Natječaj za posao: Osobni asistent

Objavljeno: 22.10.2021 u 10:19
Zapošljavamo osobnog asistenta/icu

TKO JE OSOBNI ASISTENT?

Osobni asistent je osoba koja osobi s invaliditetom pruža osobnu, potpuno individualiziranu podršku.

Osobna asistencija podrazumijeva mogućnost osoba s invaliditetom da kompenziraju svoj invaliditet kroz delegiranje zadataka svom osobnom asistentu. Osobni asistent predstavlja „ruke“ koje pomažu pri hranjenju, kupanju i presvlačenju, „glas“ koji pomaže u komunikaciji ili „noge“ i „oči“ za veću i bržu mobilnost.

RAZINA OBRAZOVANJA:

  • Završena osnovna škola + tečaj njegovatelja
  • Završena srednja škola - 3 godine
  • Završena srednja škola - 4 godine

UVJETI: Fleksibilnost i strpljivost, senzibilizacija za rad s osobama s invaliditetom, vozačka dozvola B kategorije, spremnost na učenje i timski rad.

RADNO VRIJEME OSOBNOG ASISTENTA

20 sati tjedno, fleksibilno radno vrijeme, dogovorno s korisnikom usluge asistencije

PLAĆA OSOBNOG ASISTENTA

Neto 2.000,00 kn + troškovi prijevoza

OPIS POSLA:

Pružanje usluge osobne asistencije muškoj osobi s invaliditetom u poslovima koje ne mogu obavljati samostalno:

  • podrška u transferu
  • olakšavanje komunikacije
  • pružanje pomoći kod osobne higijene
  • podrška u kućanskim poslovima, kuhanju obroka, pospremanju
  • pružanje pratnje i podrške u socijalnim aktivnostima (odlascima u kafić, kino, kupovinu, aktivnosti Udruge)
  • pružanje podrške u aktivnostima svakodnevnog života ovisno o potrebi korisnika

Radno iskustvo: Nije važno

Zamolbe sa životopisom se primaju isključivo putem e-mail kontakta: info@udruga-srce-zelina.hr. Natječaj je otvoren do 29.9.2021. godine.

Izvori financiranja

Članstva Udruge Srce