Udruga djece s teškoćama u razvoju, osoba s invaliditetom i njihovih obitelji

OBILJEŽAVANJE MEĐUNARODNOG DANA OSOBA S INVALIDITETOM

Dana 2.12.2022. Udruga Srce obilježila je Međunarodni dan osoba s invaliditetom.

Voditelj programa Tomislav Nedelić na samom početku pozdravio je sve prisutne uzvanike zaželio im toplu dobrodošlicu i ukratko opisao povijest obilježavanja Međunarodnog Dana osoba s invaliditetom. Prije samog početka glavnog dijela programa sa par uvodnih riječi prisutnima se obratila predsjednica Udruge Srce gospođa Đurđa Penava. Svake se godine Međunarodni dan osoba s invaliditetom obilježava drugom temom, a ovogodišnja tema bila je - Vodstvo i sudjelovanje osoba s invaliditetom prema uključivom, pristupačnom i održivom svijetu nakon COVID-19.

Ove godine članovi i zaposlenici Udruge predstavili su svoj rad i napore koje ulažu u razvoj učinkovitih modela zapošljavanja i uključivanja osoba s invaliditetom u radne aktivnosti čime se uvažava njihova potreba za ostvarivanjem prava na rad, prikazali su kratki film. Svoja iskustva i sudjelovanja u radnim aktivnostima podijelile su članice Udruge Božica Puhelek i Martina Majta koje aktivnosti provode u frizerskim salonima i uvijek daju sve od sebe kako bi posjetiteljima salona bilo što ugodnije.                                                                                                                                  Model zapošljavanja razvijen je kroz projekt „suRADNIK“ u kojem se u ovoj godini 11 osoba s invaliditetom uključilo u radne aktivnosti kod 11 poslodavaca na području lokalne zajednice, ukratko nam je prezentirala članica Udruge Srce Natalija Belčec.

Galerija

Suradnici na ovom projektu kod kojih se provode radne aktivnosti su: Life Style – Željka Forko, Caffe bar Crna Mačka – Gabrijela i Rafaela, Gradska knjižnica Zelina - Valentina Strelar Dananić, Frizerski salon Ivanka - Marija Malić, Frizerski salon  Orange – Suzana Bratković, Plan Garden- Aleksandar Vondraček, Caffe bar „2“ - Marija Kralj,  Acta Čegec- Ivkica Čegec, Pučko otvoreno učilište - Vesna Bičak Dananić, Vrtlarstvo Labora – Grugan Ljubomir i Božica, Muller- Katarina Žigrović. Ono što nas posebno  veseli je činjenica da u posljednje vrijeme ima sve više poslodavaca  koji rado zapošljavaju osobe sa invaliditetom daju im priliku i prema njima nemaju nikakve predrasude. Dobra iskustva oko zapošljavanja osoba s invaliditetom svojom prezentacijom također je sa svima podijelila predstavnica DM-a gospođa Kristina Mihaljević

Na kraju službenog djela programa svim poslodavcima uručeni su prigodni pokloni uz zajedničku fotografiju.

 Radne aktivnosti provode se kroz „Program usluga za OSI – Klub Srce“ financiranim sredstvima Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike te kroz projekt „suRADNIK“ financiranim sredstvima Arbeiter-Samariter-Bund Deutschland.

Anđelko Žagar, voditelj kampanje

„Ništa o našoj neovisnosti bez nas“

Povratak

Izvori financiranja

Članstva Udruge Srce