Održan 4. humanitarni koncert Udruge "Srce"

Objavljeno: 09.05.2014 u 18:14
Održan 4. humanitarni koncert Udruge "Srce"
I dok je proljeće već zakoračilo u svoju drugu polovicu, a sunce se borilo da zazeleni Zelinu organiziran je još jedan, već tradicionalni četvrti po redu Humanitarni koncert Udruge Srce.

Svjetlost je probijala svoje prve zrake dana, a odgovorni roditelji, volonteri i zaposlenici Udruge već su marljivo pripremali dvoranu za ono što će uslijediti navečer.

Nakon postavljanja pozornice, uslijedilo je fiksiranje ograde, stvaranje mjesta za članove i najbliže prijatelje. Uz tonske probe lagano su krenule pristizati i zvijezde te večeri – naši humanitarci, izvođači. Svaki od njih je drugačiji na svoj način i unio je neki posebni dio sebe u ovaj projekt. Možda su bili razni razlozi za to, ali jedno ih je sve krasilo – zadovoljstvo nakon održane večeri i komunikacije koja se dogodila sa publikom.

Osim izvođača, treba svrnuti pozornost i na naše roditelje volontere, na one koji se nađu pred teškom životnom situacijom i uspješno je nadvladaju te unatoč svemu ne prestaju se boriti za svoju djecu. I upravo ta ljubav pokreće i Udrugu, i Zelinu i ovakve događaje. Zaista jedno veliko HVALA svim roditeljima i članovima; od mama koje su pekle kolače do očeva koji su ponudili svoja leđa i mišiće te
odradili teži fizički posao u dvorani.

I kao što već primjećujete, ovo nije članak o izvođačima, o njihovim imenima, pjesmama koje su otpjevali, nije članak ni o posjetiteljima, sponzorima ili organizatorima, ovo je članak o posebnostima i dobrim djelima koje pokreću ovakvi projekti.

A ono najposebnije što je imao ovaj humanitarni koncert bili su VOLONTERI – 80 mladih ljudi koji su stavili svoje vrijeme na raspolaganje i angažirali se oko nečega što su smatrali plemenitim. Njihovo jedinstvo, način pristupa i želja da pomognu doista je jedno veliko BOGATSTVO ovoga kraja nad kojim treba razmišljati svaki pojedinac odgovoran za društvo u kojem živimo.

Udruga Srce i njeni članovi ispunili su svoju svrhu; potaknuli su na humanost volontere, izvođače i sve građane... potaknuli su ih da čine dobra djela, a kad čovjek čini dobro ispunjeniji je i zadovoljniji. Veliki odaziv mladih na volontiranje pokazatelj je i njihove potrebe da su angažirani i da doprinose zajednici. Udruga Srce je dijeli s njima, nadasve im zahvaljuje i nadamo se da će ovakvih i sličnih
prilika za angažiranost i druženje biti još više...

Hvala svima što ste tako postali dio SRCA i učinili ga puno bogatijim!

Prihod koji smo ostvarili ovim koncertom od prodaje ulaznica te zahvaljujući mnogobrojnim sponzorima, iznosi 47 000.00 kn i namijenjen je našem novom projektu, nabavci novog kombi vozila s rampom za invalidska kolica, a ovaj koncert prva je akcija s tom namjenom.

Još jednom hvala svima koji su se odazvali i sudjelovali na bilo koji način, a i svima onima koji će u našim SRCIMA prepoznati iskrenu ljubav i zahvalnost, te pronaći razloge i želju da se uključe i u naše buduće akcije.

Svoje vrijeme i svoj glas poklonili su nam naši dragi glazbenici i ostali izvođači; Adastra, Alan Hržica, Begini, Juraj Galina, Vuco, TS Petica, Arena bend, Zdravko Škender, Mario Rucner, Mladen Kos, Neki novi klinci, Boris Kosmač te Stand up komičari.

SPONZORI I POMAGAČI KONCERTA 2014.

NOVČANI SPONZORI KONCERTA 2014.

Zlatni sponzori

ZAGREBAČKA ŽUPANIJA