Održana 3. Pješadijada i turnir "Haklajmo sa Srcem"

U subotu 05. listopada održana je već tradicionalna zelinska Pješadijada u Organizaciji Udruge Srce.

U 10,00 h svi sugrađani i članovi Udruge okupili su se na Trgu Ante Starčevića da bi zajedno krenuli Gajevom ulicom do kuće podrške „Srčeko". Došavši na odredište mališani su razigrano isprobavali naše vrtne sprave, a odrasli uz časicu razgovora razgledali našu Kuću i pripremali se za novi polazak. Sljedeće odredište bio je također naš poznati „Plac" gdje smo pješačili natrag kroz Zagrebačku ulicu. Policija je pratila sve pješake, a slučajni prolaznici podržavajući pozdravljali naš hod.

Pri povratku na Trg započeo je humanitarni turnir u uličnoj košarci „Haklajmo sa Srcem". Sudjelovale su ekipe Škembe, Pruge, Umovci, Milas i ekipa Friends. Pobjedu je odnijela ekipa Milas. U revijalnom dijelu naši članovi odigrali su prijateljsku utakmicu kao i djeca koja su pokazala zavidne vještine u ovom sportu. Unatoč hladnom vremenu zagrijavali su nas zvuci dobrog starog hip-hopa i ukusne krafne naših donatora Don-Don. Zahvaljujemo svima koji su pomogli u ovom lijepom druženju i manifestaciji, a posebno našem gradonačelniku, Hrvoju Košćecu koji je podijelio simbolične medalje našim sudionicima. Uz dobra sjećanja nadamo se da će nas prve proljetne zrake sunca ponovno okupiti na Trgu uz veličanstveni hakl.