Održana 4. zelinska Pješadijada

Objavljeno: 07.10.2014 u 09:44
Održana 4. zelinska Pješadijada
U subotu, 04. listopada održana je Četvrta zelinska Pješadijada koju već tradicionalno organizira Udruga Srce iz Svetog Ivana Zeline.

Cilj Pješadijade je promovirati zdrav način života u našoj sredini te integracija djece s teškoćama i osoba s invaliditetom u svakodnevne aktivnosti i život građana.

Ovogodišnja Pješadijada organizirana je u suradnji sa sportskim društvima Svetog Ivana Zeline: Moto i off road klub Zelina, Klub SIC, SRU "Vrh" Insanity, SDOTI "Srce", Fit forma, te Klub ARKA. Svojim sudjelovanjem podržale su ovaj susret i Zelinske mažoretkinje u tri uzrasta.

Program je započeo u 10:00 sati na Trgu A. Starčevića gdje su podijeljene akreditacije svima prisutnima kao obilježavajući znak manifestacije i uspomena na spomenuti dan. Nakon toga građanima se obratila predsjednica Udruge, gđa Đurđa Penava i gradonačelnik grada Svetog Ivana Zeline, g. Hrvoje Košćec. Uz riječi pohvale i podrške i nastup mažoretkinja krenulo se na pješačenje s Trga A. Starčevića prema Ogradskoj ulici do zelinskih bazena.

Ondje je u prostorijama Moto i off road kluba pripremljena okrjepa za sve sudionike. Za to zahvaljujemo našim sponzorima: Pekarni KRALJ za peciva,  tvrtki DON DON za krafne, te Gradu Sveti Ivan Zelina za cedevitu i vodu.

Poseban naglasak ove manifestacije bila je prezentacija novoosnovanog Sportskog društva za osobe s tjelesnim invaliditetom "SRCE". Ispred spomenutog društva svoj rad predstavila je Marija Kotarski, članica Boćarskog kluba cerebralno paraliziranih osoba iz Zagreba. Marija je prezentirala način boćanja osoba s invaliditetom, a građani su imali priliku okušati se u ovom sportu.

U nadolazeći program nježno su nas uvele članice Kluba ARKA koje su uz pratnju svoje voditeljice Lucije Bukal izvele ples o patuljcima i vilama.

Nakon toga uslijedile su već najavljivane igre potezanja konopa i graničara u kojima su se natjecale udruge međusobno. Igre su oduševile i nasmijale sve prisutne u kojima se posebno osjetio duh prijateljstva i zajedništva.

Završetak manifestacije nije prošao bez podjele zahvalnica i prigodnih poklona svim sudionicima projekta koje je simbolično podijelila predsjednica Udruge. To je bila i prilika za uručivanje donacije od 5.000,00 kn od strane predsjednika Moto i off road kluba Sveti Ivan Zelina, g. Tomislava Kobera. Gđa Penava im se srdačno zahvalila na dugogodišnjoj suradnji i podršci koje već godinama daju Udruzi.

Budući da je zadnji dio programa Pješadijade upriličen upravo ispred njihovih prostorija zahvaljujemo im se na angažmanu koji su iskazali u ovoj organizaciji. Zahvale idu i medijskim sponzorima: Radio Zelini, županijskoj televiziji Jabuka TV, Prigorskom glasniku, te web portalima www.tz-zelina.hr, prigorje.hr i www.moja-zelina.hr. A da bi ova manifestacija bila najavljivana našim građanima kroz plakate zaslužni su g. Nikola Martinez i Tiskara Zelina koji nam također pružaju podršku dugi niz godina, te im ovim putem također zahvaljujemo.

Program Pješadijade nastavljen je u neformalnom druženju kroz sport, glazbu i ples. Manifestaciji su se pridružili zelinski košarkaši odigravši revijalnu utakmicu s našim članovima. Zahvaljujemo i njima i svima koji su na bilo koji način podržali ovu akciju, pridružili nam se i bili još jedno veliko srce u Zelini.

Slike s događaja pogledajte u našoj galeriji.