Osnovan lokalni volonterski centar Zelina

Objavljeno: 05.04.2013 u 14:09
Osnovan lokalni volonterski centar Zelina
U četvrtak, 4. travnja 2013. godine, osnovan je Lokalni volonterski centar Zelina u sklopu Udruge Srce.

Sjedište centra je Ulici Petra Preradovića 3 u Svetom Ivanu Zelini. Volonterski centar je osnovan s ciljem pružanja potpore potencijalnim volonterima i organizatorima volontiranja kroz davanje neposredne pomoći. Na svečanom otvorenju prisustvovali su predstavnici Grada, ustanova i institucija s područja Grada Svetog Ivana Zeline te volonteri Udruge Srce. Predstavljena je i Radna grupa s ciljem praćenja i evaluacije provođenja lokalne volonterske politike, a imenovao ju gradonačelnik, g. Vlado Žigrović, nakon što je Gradsko vijeće usvojilo lokalnu volontersku politiku.

Radnu grupu čine predstavnici prioritetnih područja:

-    Socijalna skrb: Alma Mašić Biljan, ravnateljica Centra za socijalnu skrb Sveti Ivan Zelina
-    Djeca i mladi: Petra Šambar, članica Savjeta mladih Grada Svetog Ivana Zeline
-    Obrazovanje: Dolores Orbanić Biliškov, pedagog OŠ K.Š.Đalskog
-    Zaštita okoliša: Mladen Miko, predsjednik udruge Eko Zelina
-    Kultura i turizam: Josip Žigrović, stručni suradnik za turizam, Turistička zajednica Grada Svetog Ivana Zelina
-    Grad Sveti Ivan Zelina: Ivka Pecak, Branka Hođa
-    Koordinator rada grupe: Jelena Kovačević, stručni suradnik Udruge Srce

Zahvaljujemo svim prisutnima na pružanju podrške te molimo sve one koji se žele uključiti u volonterski rad te pridonijeti zajednici, kao i sve potencijalne organizatore volontiranja da nam se svakako jave.

Lokalni volonterski centar bit će otvoren u sljedećim terminima;

PON, SRI, ČET I PET – 8:00-16:00
UTO-11:00-19:00

Sve informacije vezane uz volontiranje i rad volonterskog centra možete dobiti kontaktom na br. tel.:

01/2060-462, 099/301-3930 ili e-mail: volonterskicentarzelina@gmail.com