"POKRENI I PROMIJENI"

Udruga „Srce“ je u svom sedmogodišnjem radu postigla i zavidne rezultate u mobilizaciji volontera i ljudi iz zajednice spremnih za dobrotvorni rad.

Udruga "Srce" je u svom sedmogodišnjem radu postigla i zavidne rezultate u mobilizaciji volontera i ljudi iz zajednice spremnih za dobrotvorni rad. Niz kreativnih radionica ( Keramička, Oslikavanje stakla, Vez i šivanje, Decoupage radionice) koje se provode u udruzi i iz dana u dan su sve posjećenije od strane ljudi koji nisu direktno povezani s problematikom invaliditeta. Ta činjenica potaknula je na kreiranje nove inicijative , nabavu tkalačkog stana te uz već postojeće radionice formiranje radionice ručnog tkanja i šivanja platnenih ekoloških vrećica pa je tako nastao novi projekt "POKRENI I PROMIJENI" .
Interes građana vidjeli smo kao priliku za njihovim aktiviranjem za rad za opće dobro a istovremeno  uključivanjem osoba s invaliditetom doprinosimo u njihovom socijalnom uključivanju u sve segmente društvene zajednice kojoj pripadaju.

Također, provedenom građanskom inicijativom odgovorili smo na problem mobilizacije građana u nepovoljnom položaju zbog dugotrajne nezaposlenosti koji se radom i volontiranjem u udruzi osjećaju korisnim i vrijednim članovima društva.  Preseljenjem u vlastiti  prostor i provođenjem inicijative u novom prostoru  od prvog smo dana otvoreni za suradnju s lokalnom zajednicom a naši korisnici se kroz zajedničke radionice osjećaju prihvaćeniji a s druge strane stanovnici su upoznati što naši korisnici rade i mogu.  Ovom smo inicijativom istovremeno doprinijeli u podizanju ekološke osviještenosti građana kroz poticanje korištenja platnenih vrećica umjesto plastičnih. Radovi nastalim na radionicama u sklopu ove inicijative prezentirani su građanima na izložbeno-prodajnom štandovima i u prostoru Turističkog ureda u Svetom Ivanu Zelini a mogu se vidjeti i kupiti u našem "SRČEKU" . Prihodi od prodaja radova nastalih na radionicama doprinose financijskoj održivosti Udruge "Srce".

Ova građanska inicijativa provedena je zahvaljujući financijskoj potpori Regionalne zaklade za lokalni razvoj "Zamah" u sklopu decentriliziranog modela financiranja Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva.