Proslavili smo Međunarodni dan osoba s invaliditetom i Dan volontera a posjetio nas je i Sveti Nikola

Povodom Međunarodnog dana osoba s invaliditetom, 03. 12. i Međunarodnog dana volontera, 05. 12. održana je mala proslava za članove, roditelje, zaposlenike i volontere te goste iz Udruge Sunce, Novi Marof u Sali Nec.

Na početku večeri, sve nas prisutne pozdravila je predsjednica Udruge, gospođa Đurđa Penava, ponosna na dosadašnje uspjehe Udruge Srce i zahvalila svima koji doprinose u ostvarivanju naših ciljeva.

Kako život osoba s invaliditetom nije ni jednostavan niti lak, a Međunarodni dan osoba s invaliditetom je za velik broj ljudi možda jedini dan u godini kada se i "zdravi" sjete prepreka i problema koje invalidne osobe svakodnevno imaju; osvrnuo se ukratko član Udruge, Tomislav Nedelić , ali zahvaljujući Udruzi, nismo sami i zajedničkim radom možemo puno toga promijeniti.

S nama su bili i naši vrijedni volonteri, bez kojih zasigurno ne bi tako dobro funkcionirali. Neki se svakodnevno uključuju u rad Udruge, poput naše dugogodišnje volonterke Višnje Žegarac, a od nedavno joj se pridružila i Mirjana Ivković. Posebno smo ponosni i na velik broj mladih, koji uglavnom dolaze iz srednje škole D. Stražimira.

Svima koji u Udruzi Srce ostavljaju dio sebe; za nesebičnost, solidarnost i pružanje pomoći onima kojima je najpotrebnija, predsjednica Udruge uručila je zahvalnice. Ovom prilikom ugostili smo i drage nam prijatelje iz Udruge Sunce iz Novog Marofa.
Večer smo proveli u ugodnom druženju, uz ples i glazbu, za koju se pobrinuo naš član Anđelko i njegov prijatelj Matija.. A, na radost mnogobrojne prisutne dječice posjetio nas je i Sveti Nikola, te podijelio svima darove.