Prva samostalna izložba ručnih radova Željke Brlečić

Željka Brlečić ima 44 godine i članica je Udruge „SRCE“ od 2006. godine.

Iako tiha i samozatajna, Željka već dugi niz godina pokazuje veliko zanimanje i talent za izradu ručnih radova.

Svi njeni radovi nastali su na radionicama „Spretne ruke“ uz pomoć volonterki Udruge,  Višnje Žegarac, Radmile Hojić i Đurđe Brebrić.

Željka je zaslužna za nastanak velikog broja ručnih radova pa je samim time zaslužila imati svoju prvu samostalnu izložbu koju je naša Udruga organizirala  u suradnji s Turističkom zajednicom i to na Međunarodni dan žena, 08.03. 2017. godine, u prostorijama TZG Sveti Ivan Zelina.

Međunarodni dan žena se obilježava kako bi žene upozorile na svoj nejednak položaj u društvu koje se često prema njima odnosi diskriminirajuće.

Kao ranjivu i često diskriminiranu skupinu našeg društva treba istaknuti i žene s invaliditetom, a Udruga  je otvorenjem ove izložbe pokazala da  žene, osobe s invaliditetom mogu  jednako kvalitetno raditi mnoge stvari.

Svako društvo može biti  uspješno i prosperitetno  samo ako u njemu žive sretni i zadovoljni ljudi, a čovjek može biti zadovoljan samo onda kada dobije jednaku šansu  da  svima pokaže ono u čemu je dobar i kada zajednica njegov rad i trud cijeni i nagradi.

Mi smo sretni jer je naša Željka svojom izložbom upravo to i postigla. Željki želimo još mnogo lijepih radova i još mnogo izložbi.

Pripremio: Tomislav Nedelić, član Udruge „SRCE“