S početkom proljeća ponovno je počelo i plivanje

Za zdravlje svake osobe pa i osoba sa invaliditetom jako je važno kretanje i fizička aktivnost koje nam u zimskim mjesecima svima pomalo nedostaje.

Sa dolaskom proljeća simbolično na Svjetski dan voda 22. 3.  mi članovi Kluba Srce  otišli smo prvi puta nakon zimske stanke na plivanje u Varaždinske Toplice.

Plivanje je jako korisno za sve osobe s invaliditetom jer pridonosi smanjenju spazma  i opuštanju svih  mišića koji su tijekom plivanja konstantno u pokretu, a i iz vlastitog iskustva mogu reći da se nakon svake terapije u vodi osjećam opuštenije i bolje.

Terapijsko plivanje članova  Udruge SRCE odvija se pod stručnim vodstvom fizioterapeutkinje  Marine Sakmardi,  a svaki korisnik u bazenu uz sebe kao pomoć ima i jednog asistenta.

Na plivanju u Varaždinskim Toplicama uvijek vlada dobra i vesela atmosfera koja nas motivira i potiče da aktivno sudjelujemo u svim aktivnostima te da dobro razgibani i puni pozitivne energije krenemo svojim kućama.

Pripremio: Tomislav Nedelić, član Udruge "SRCE"