Udruga Srce na 53. Planinarskom križnom putu

Objavljeno: 08.04.2014 u 17:49
Udruga Srce na 53. Planinarskom križnom putu
U nedjelju, 6. travnja Udruga Srce priključila se korizmenom pohodu mladih koji su već dan ranije krenuli iz Sv. Ivana Žabno, kako bi svojim hodom svjedočili Krista Spasitelja.

53. Planinarski križni put pod geslom ''Jer dragocjen si u mojim očima'' održan je u organizaciji Bjelovarsko – križevačke biskupije i Planinarske bratovštine sv. Bernarda iz Samobora. Oko 400 mladih prošlo je put od Sv. Ivana Žabno, preko Vrbovca do Sv. Ivana Zeline, razmatrajući postaje križnog puta i razmišljajući o svom putu kroz život.

Na posljednjoj postaji, kod križa u Donjoj Topličici, ovim putnicima, već pomalo umornim ali još uvijek veselim te obogaćenim iskustvom zajedništva i ohrabrenim u sakramentima, priključili smo se i mi, članovi Udruge Srce, a srdačno su ih dočekali i mještani Topličice Donje.

Predvođeni bjelovarsko – križevačkim biskupom Vjekoslavom Huzjakom, svi zajedno krenuli smo prema Sv. Ivanu Zelini, gdje je u župnoj crkvi Sv. Ivana Krstitelja održano završno euharistijsko slavlje, u koje je mons. Dr. Vjekoslav Huzjak utkao mnogo podrške i ohrabrenja za sve mlade.

Ovo je bilo drugi put da je Udruga Srce sudjelovala na Planinarskom križnom putu (2010. god., Sv. Ivan Zelina – Konjščina – Bedenica) i ponovo smo obogaćeni jednim lijepim iskustvom i puni novog Duha.