Udruga Srce na ''Zelinskoj Kestenijadi''

Objavljeno: 14.10.2014 u 17:19
Udruga Srce na ''Zelinskoj Kestenijadi''
U programu ovogodišnje tradicionalne manifestacije na Kladešćici, u organizaciji Grada i Turističke zajednice Sveti Ivan Zelina, sudjelovala je i Udruga Srce.

U nedjelju 12. listopada, na prostoru Kladešćice održana je "Zelinska kestenijada"; u cijelom Prigorju pa i šire, omiljena jesenska manifestacija posvećena šumskoj deliciji - kestenu. Sunčano i izuzetno toplo vrijeme namamilo je veliki broj zelinčana ali i posjetitelja iz drugih krajeva da provedu dan u šetnji i prekrasnoj prirodi Zelinske gore, a uz vruće kestene i zabavni program na prostoru ispred Planinarskog doma, mogli su uživati i u bogatom programu kreiranom od strane udruga koje djeluju na području grada Sveti Ivan Zelina.
Uz Planinarsko društvo "Izvor", Klub "SIC", Udrugu "Eko Zelina" koja je predstavila Poučnu eko stazu "Kroz Zelinsku goru", Vitezove Zelingradske koji su posjetiteljima omogućili obilazak srednjovjekovne utvrde Zelingrad, te Udrugu "Amanita" koja je ljubitelje gljiva upoznala sa raznolikim svijetom gljiva; doprinos ovoj manifestaciji svakako je dala i Udruga Srce.

Za najmlađe posjetitelje organizirali smo kreativnu radionicu Decoupage (salvetne) tehnike.
Mali kreativci bojali su drvene daščice, bojama po svom izboru, zatim su izabrali i izrezali uzorke sa salveta, lijepili ih i premazali lakom. Interes za sudjelovanjem je bio zaista velik, a djeci je u izradi pomagala voditeljica radionice Božena Bukal. Na kraju, svako je dijete, svoj uradak moglo ponijeti sa sobom kući, kao uspomenu na ovogodišnju Kestenijadu i radionicu Udruge Srce.
Odraslima je pak, primamljivija i "slađa" bila naša druga ponuda; a to je bio veliki izbor domaćih kolača koje su naši roditelji pripremili za prodaju. Ovim putem im najiskrenije zahvaljujemo.