Udruga Srce na Zelinskoj kestenijadi

Tradicionalna jesenska manifestacija 'Zelinska kestenijada' u srce Zelinske gore, na prostor Kladešćice i ove je godine privukla velik broj posjetitelja, naših Zelinčana, ali i zaljubljenika u prirodu sa područja Zagreba, Varaždina i susjednog nam Zagorja.

Prekrasno vrijeme za ovo doba godine, u nedjelju 20. listopada mnogima je bio dovoljan razlog da dan provedu izvan vreve grada, da dopješače (barem dio puta) do Kladešćice, usput posjete naš Stari grad 'Zelingrad', uživaju u šumskoj oazi, kestenima i bogatom programu 'Zelinske kestenijade 2013.'

Poziv Grada i Turističke zajednice Sv. I. Zeline u aktivno uključivanje u ovu manifestaciju, prihvatile su mnogobrojne Zelinske Udruge kojima su ovakva sudjelovanja prilika da prezentiraju svoj rad široj javnosti, a ujedno svojim tematskim radionicama i ostalim sadržajem kojeg nude, doprinose raznolikijem i bogatijem programu manifestacije. Ovogodišnjoj Kestenijadi pridružili su: Udruga mladih Zeline, Vitezovi Zelingradski, Konjički klub "Zelingrad", Planinarsko društvo "Izvor", Udruga vinogradara i vinara "Brina", Klub "SIC", Eko Zelina i Udruga Srce.

Udruga "Srce" održala je keramičku radionicu na kojoj su se svi zainteresirani posjetitelji, a prvenstveno djeca, kreativno izražavali u glini uz ciljano vodstvo roditelja iz udruge i volontera. Cilj keramičke radionice je upoznavanje s novim materijalom - glinom i što se sve s njom može izraditi kroz igru. Na taj način razvija se dječji izričaj kroz modeliranje, sposobnost druženja s drugom djecom, samopouzdanje i što je najvažnije zadovoljstvo u vlastitoj aktivnosti. Svaki sudionik radionice dobio je potvrdu s kojom će moći podići svoj izrađeni predmet (nakon daljnje obrade i pečenja) u našoj Suvenirnici, u prostorijama Turističke zajednice Sv.I.Zeline.
Osim što smo prezentirali našu keramičku radionicu, na kojoj su usput uživali i posjetitelji, pripremili smo i ukusne kolače za prodaju, a sve koji su nas posjetili nagradili smo i našim časopisom 'Srčeko Story'. Prihod od prodaje kolača i ukrasnih vrećica iznosio je 1.000,00 kuna.
U svemu navedenomu, dakako da su sudjelovali i naši članovi, uživali u prirodi, te se družili sa mnogobrojnim prijateljima.