Udruga djece s teškoćama u razvoju, osoba s invaliditetom i njihovih obitelji

Usluga osobne asistencije u Udruzi Srce

Usluga osobne asistencije u Udruzi Srce
Udruga Srce dobila je novi europski projekt kojim je osigurala nastavak pružanja usluge osobne asistencije za razdoblje od 2019. do 2021. godine za 11 osoba s invaliditetom.

U projekt osobne asistencije Udruga Srce uključila se još 2010. godine putem natječaja Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku osiguranjem usluge za 1 korisnika, a 2012. godine putem istog natječaja za 2 korisnika.

Od 2013. do 2018. godine u Udruzi Srce su provedena 2 trogodišnja programa „Osobni asistenti“ financirana od Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku za 2 osobe s tjelesnim invaliditetom te je u tijeku provedba trećeg trogodišnjeg programa za razdoblje od 2019. do 2021. godine.

Godine 2017. Udruga Srce dobila je europski projekt „Osobni asistent“ odobren u okviru poziva „Razvoj usluge osobne asistencije za osobe s invaliditetom“, a financiran iz Europskog socijalnog fonda. Odobrenim sredstvima je tijekom dvije godine omogućena usluga asistencije za 9 osoba s invaliditetom. Projekt je vrijedan 1,7 milijuna kuna. Projektom je zaposleno 9 osobnih asistenata koji doprinose kvaliteti života osoba s najtežom vrstom tjelesnog invaliditeta i intelektualnim teškoćama. Posebnost ovog projekta u odnosu na dosadašnje projekte osobne asistencije je što su u korištenje usluge asistencije po prvi put uključene i osobe s intelektualnim teškoćama.

Nastavak pružanja usluge osobne asistencije osiguran je novim odobrenim projektom za razdoblje od 2019. do 2021. financiran iz Europskog socijalnog fonda za ukupno 11 korisnika u vrijednosti od 1,8 milijuna kuna.

Početak provedbe projekta očekuje se krajem mjeseca ožujka nakon potpisivanja Ugovora o dojeli financijskih sredstava.

U okviru navedenog projekta Udruga će zapošljavati 3 nova osobna asistenta za rad s ženskim osobama s invaliditetom.

NO TKO JE OSOBNI ASISTENT?

Osobni asistent je osoba koja osobi s invaliditetom pruža osobnu, potpuno individualiziranu podršku.

Osobna asistencija podrazumijeva mogućnost osoba s invaliditetom da kompenziraju svoj invaliditet kroz delegiranje zadataka svom osobnom asistentu. Osobni asistent predstavlja „ruke“ koje pomažu pri hranjenju, kupanju i presvlačenju, „glas“ koji pomaže u komunikaciji ili „noge“ i „oči“ za veću i bržu mobilnost.

UVJETI ZA ZAPOŠLJAVANJE

  • Završena osnovna škola + tečaj njegovatelja
  • Završena srednja škola - 3 godine
  • Završena srednja škola - 4 godine

RADNO VRIJEME OSOBNOG ASISTENTA

4 sata dnevno - Fleksibilno, prema radnom vremenu kojeg odredi korisnik usluge asistencije

PLAĆA OSOBNOG ASISTENTA

Neto 2.000,00 kn + troškovi prijevoza

 OPIS POSLA: 

Pružanje usluge osobne asistencije ženskim osobama s invaliditetom u poslovima koje ne mogu obavljati samostalno:

  • podrška u transferu
  • olakšavanje komunikacije
  • pružanje pomoći kod osobne higijene
  • podrška u kućanskim poslovima, kuhanju obroka, pospremanju
  • pružanje pratnje i podrške u socijalnim aktivnostima (odlascima u kafić, kino, kupovinu, aktivnosti Udruge)
  • pružanje podrške u aktivnostima svakodnevnog života ovisno o potrebi korisnika

Zamolbe sa životopisom možete poslati na e-mail Udruge Srce info@udruga-srce-zelina.hr ili donijeti osobno u ured Udruge na adresi Petra Preradovića 3, Sveti Ivan Zelina. Natječaj je otvoren do 22.3.2019. godine. 

Za sva pitanja o natječaju možete se obratitit i kontaktirati na telefon 01 2060 462 ili mobitel 099 301 3930 svaki radni dan od 8 do 16 sati. 

Slike naših osobnih asistenata i korisnika usluge asistencije pogledajte u priloženoj galeriji slika...

Galerija

 

 

 

 

 

Donatori

Pravni okviri

Medijska podrška