"Uz nas niste sami"

Drugi humanitarni tjedan HRT-a, "Uz nas niste sami" uspješno je završen sa prikupljenih 847. 530,00 kuna.

Tokom proteklog tjedna, od 10. do 15. listopada na Hrvatskoj televiziji, kroz razne emisije svoje projekte je predstavilo pet udruga:
- Zagrebački skijaški savez, koji prikuplja sredstva za pomoć Specijalnoj bolnici na Goljaku
- Udruga za poticanje razvoja osoba s posebnim potrebama Srce iz Svetog Ivana Zeline, kojoj su potrebna sredstva za izgradnju centra za djecu s teškoćama u razvoju i osobe s invaliditetom
- Humanitarna udruga Korčulansko-Pelješko Srce, koja prikuplja sredstva za nabavu aparata za ergometriju
- Udruga invalida cerebralne paralize Snaga iz Zagreba, koja prikuplja sredstva za integralnu neurorehabilitaciju djece i mladih
- Udruga za terapijsko i rekreacijsko jahanje Grabarije-Knin, koja prikuplja sredstva za pomoć osobama s posebnim potrebama.

O projektu "Ključ za Srce" i potrebama članova Udruge Srce, u emisiji "Dobro jutro Hrvatska" govorili su Đurđa Penava, predsjednica Udruge i Tomislav Nedelić, član Udruge, a u "8. katu" gostovali su Bojan Bertek, član Udruge, Dubravka Bertek, roditelj i Višnja Hegediš, učiteljica razredne nastave u osnovnoj školi D. Domjanić, sa bogatim iskustvom u radu sa učenicima s teškoćama u razvoju.

Za "Hrvatsku uživo" snimljeni su prilozi sa radionica "Kluba Srce", a korisnici su pričali kako Udruga pozitivno utječe na njihove živote, što potvrđuju i voditelji radionica u Klubu, koji svakodnevno prate napredak naših članova, ali isto tako ističu prijeku potrebu dovršenja i preseljenja u novi centar koji će korisnicima pružiti adekvatne uvijete za kvalitetan rad i druženje.

Humanitarni tjedan završio je u subotu navečer specijalnom emisijom "Uz nas niste sami", uz direktan prijenos Hrvatske televizije, a u akciji se podjednako uključio i Hrvatski radio.
Projekt su poduprle mnoge poznate osobe iz javnog, kulturnog i političkog života Hrvatske, a mnogi od njih javljali su se na humanitarni telefonski broj. Uz pozivni centar organiziran je bio i koncert na kojem su prisustvovali i članovi Udruge Srce, kao i mnogi naši sugrađani koji redovito prate rad Udruge i pridonose njenom razvoju.
Tokom emisije, osim naše predsjednice, gledateljima se obratila i članica Udruge Marija Kotarski.
Doživljaj sudjelovanja u ovakvoj emisiji je zaista bio prekrasan za sve nas.

Iskreno se zahvaljujemo Hrvatskoj radio televiziji što je prepoznala vrijednost naših ciljeva i odabrala naš projekt za ovu akciju, njihovim djelatnicima – divnim i plemenitim ljudima s kojima smo usko surađivali proteklih mjesec dana, svima koji su podržali ovu akciju i na bilo koji način se uključili u nju, našim zelinčanima koji su i ovaj put bili s nama, te na kraju vama dragi ljudi, koji ste nazvali 060 9009 i od srca dali svoj doprinos u plemenite svrhe. Zahvaljujući vama prikupljeno je 847. 530,00 kuna, što znači da će svaka od udruga, sudionica ovog projekta, pa tako i Udruga Srce, dobiti 169. 506,00 kuna, što znači da ćemo se svi naći nekoliko koraka bliže svome cilju.

Još jednom, veliko vam HVALA!